Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz Stauffenberg #460 üzenetére

    Én is csak ajánlani tudom a micro 4/3-ot. Nem is gondolkodtam olyanban, a fórumon ajánlották, kipróbáltam és maradt, nagyon bevált.

  • brickm

    őstag

    válasz Stauffenberg #460 üzenetére

    A nagyobb crop, régebbi technológia és a gyengébb automatika miatt beszéltek le róla.
    Egy ábrán, ahol FX-hez képest van kirajzolva a képméret valóban jóval-jóval kisebb a látható terület(oké apsc-hez képest arányaiban nem annyira durva, mint fx és apsc között pl, de azért jelentősnek tűnik. Bár használat közben ezt lehet kevésbé venném észre)

    Nem a 4k videó vonzott be, a sima fhd is tökéletesen elég lenne, ha időnként videóznék, így ez nem tényező annyira.

    Néztem egyébként a Lumix G80/85öt, de abból jelenleg csak a gépváz 200k, kitobi minden nélkül. Tudásban ott van egyébként ez igaz.

    A sony gépeket megnéztem, "kipróbáltam" nekem az se fogásra, se megjelenésre nem jött be(a gumírozott markolat, meg kissé ütésállóbb kivitelezés közelebb áll hozzám, mert nem egy ékszernek venném, amin fáj a ronda karc :) szerk.:bár látom ebből is van gumirozott, a médiában ilyen fém színű kivitel volt épp, ami inkább tűnt kompakt gépnek. )

    Kivárok még kicsit a döntéssel, mert az a baj, hogy mindegyik mellett van negatívum és sok-sok pozitívum is, de még senki nem tudott olyat mondani, ami miatt egyértelműen elmenjek valamelyik irányba sajna.
    Ahogy írtad egyébként, most az optika teszteket bújom ezerrel, hogy mire is van szükségem és azt melyik típushoz tudnám a lehető legjobb árakon beszerezni. Egyébként fix 30mm-esben gondolkodom, f1.2 körüli fényértékkel, meg valami 50-150mm-es vagy 200mm-ig valami "mindenes" zoom obival.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák