Új hozzászólás Aktív témák

  • Core2duo6600

    veterán

    válasz bacus #6317 üzenetére

    Akkor elmondom, hogy kötöttem ki a Mikrotiknél.

    Amikor elérhetővé vált a Digi kötöttem egy 500 Mbites sebességű internetelérést.
    Első dolgom volt bridgbe kapcsoltatni a digi eszközét, ami routerként és N es wifi ként is funkciónált, és ha csak az az egy eszköz volt a hálózat feje, még stabil is volt, de gyakorlatilag 0 beállítási lehetőséggel.
    A wifi jelszót és a Portforwardon kivül gyakorlatilag mást nem lehetett beállítani.

    Ezután vettem egy RV325 ös routert a Ciscotól, és hát csalódás volt, mert sebességben nem hogy a mostani 1 gbitet, de még az 500 at sem tudta, valahol 100 körül lehetett a vége.

    Ekkor kezdtem el olvasgatni, kérdezősködni többek közt a PH fórumain is.
    Megkaptam az az infot, hogy ahhoz, hogy egy időben 2 internetelérést használjak, egyik gép egyiket míg a másik a másikat stb, akkor nekem a policy routing-ra van szükségem.

    Ezek után kerestem olyan eszközöket amik ezt tudják, találtam egy drytek típust, de ezen kivül más infot nem nagyon találtam róla, és elég drága is volt, aki ezt ajánlottam, néhány mbites elérést használt egy cégnél.

    A cégnél a hálózat tervezők, részben üzemeltető mérnők, aki Juniper ill. fortinet szakértő a Synology-t javasolta.
    Na hát az is vagy 100 000 volt, de konkrétan a policy routingot nem találtam meg leírásában, és a dual wan ra sem találtam utalást, senki nem tudta megmondani azt sem, hogy biztosan elviszi-e a gigabitet pppoe kapcsolaton keresztül.

    Ha meg már ennyit ráköltök egy routerre, akkor elvárásom, hogy tudja a kezelni a 2 wan elérést, és az ezt lehetővé tévő policy routingot, valamint ismerje a VLAN kezelést.

    Így eljutottam a Mikrotikhez, egy HEX RB 750 gr3 as-t vettem, beállítottam.
    Az alap konfig megvolt kb 5 perc alatt, úgy hogy elötte nem láttam mikrotiket még, a default konfigját nem használtam.
    Egyszercsak jött egy e-mail a Digitől, hogy mostantól megemelik az elérésem 1 gbit/sec esre.
    Na ez már sok volt az RB 750 gr3 asnak.
    Erőből fast track avagy HW nat nélkül, úgy kb 450 Mbit /sec et tudott.
    No akkor keresgéltem tovább, néztem mindenfélét a Junipertől a Cisco-ig mindent, még a Ubiquiti is látófénybe került.
    Fontos volt, hogy néma legyen, mert hálószobában van,
    és gyakorlatilag egyedül a RB1100 AHX 4 es felelt meg ennek.
    Amit meg is rendeltem.
    Ez az az eszköz ami megfelelt minden igénynek figyelembe véve az árát is.
    A wifi és a kábeles elérés lényegében azonnal külön lett választva, sokáig ugyanazt az elérést használta mind a 2 hálózat, de nem láttak rá egymásra.
    Kisebb utánaolvasással megcsináltam azt is, hogy 1 kábelen küldöm le a földszintre a kábeles és a wifis hálózatot is vlan segítségével.
    Felül a miki, lent egy Cisco switch (SG200-08) segítségével.
    Ez is meglett úgy 20 perc állítgatás után.

    Ezután jött az igény a Wifi ről való nyomtatásra,aminek a kérdése elindított sok féle reakciót a felhasználókban.
    Nem azt vártam, hogy csináld meg helyettem.

    Jelenleg elvileg jó a beállítás a próbanyomtatás még nem volt, aludtak a szobában ahol a nyomtató van, a web felülete bejön.

    Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

Új hozzászólás Aktív témák