Új hozzászólás Aktív témák

  • vkp

    aktív tag

    válasz privatposta #21147 üzenetére

    Alapvetően két lehetséges megoldás van, vagy hotspotot használsz, ez esetben teljesen mindegy, hogy ki tudja a jelszót, mert amíg a hotspoton nem azonosítja magát, addig nem fog tudni netezni. A másik megoldás a 802.x azonosítás. Mikrotikkel mindkettő megvalósítható és egyikhez sem kell rendszergazdai jog. Mivel mindkét megoldásnál a mikrotik a radius server, ezért tudod szabályozni, ahogy adott user/pass párossal mennyi eszköz tudjon csatlakozni, tudsz profilozni, akár idő akár adatmennyiség alapján.

    jerry kollégát nem akarom védeni, de szerintem nem a te gyerekeidre vonatkozott a kommentje, hanem általában "gyerek"-re. Ha első körben azt írod, hogy "szeretném megoldani otthon a gyerekek internet használatának felügyeletét" az teljesen más, mintha azt írtad volna, hogy "iskolai hálózatban hogyan tudom szabályozni a gyerekek internet használatát". Mivel (az írása alapján) már látott vállalati/iskolai hálózatot működni, ezért gondooom, hogy nem a te gyerekeid egészségi állapotát írta le. Szerintem egy kicsit túlreagáltad ezt a dolgot.

Új hozzászólás Aktív témák