Új hozzászólás Aktív témák

  • brickm

    őstag

    Sziasztok!

    7.5.1-es RouterOS-t használok jelenleg.
    A story röviden:
    2-3éve használtam Norton DNS szervereket, olyan módon, hogy az IP : DNS menüpontban a routerben alapvetően meg volt adva a 8.8.8.8 és a 8.8.4.4-es cím, illetve a digi pppoe kapcsolatban engedélyezve volt a peer DNS használata. NAT szabályt hoztam létre, ami figyelte a belső hálózati címen közlekedő UDP 53as port kéréseket, és DST natolta a norton szerver felé.Tökéletesen működött is a dolog.

    Most viszont, ha átirányítom pl a saját DNS szerveremre az 53as UDP kéréseket(kivétel a szerverét) akkor megszűnik a DNS névfeloldalás, sem az átirányított irányba, sem az IP DNS menüben megadott irányba nem múködik. A DNS szerverem jó, ha az IP DNS menüben állítom be, vagy direktben a klienseket, akkor tökéletesen működik :D
    Illetve, ha csak csinálok egy UDP 53 redirect to 53 szabályt, mi annyit csinálna, csinált régen, hogy a klienseket beállított DNS szerver címet is átirányítja a router saját DNS címe felé, na az sem működik. Találkoztatok már esetleg ilyesmivel?
    Neten rákerestem, hátha én emlékszem rosszul és nem így csináltam, de ezt találtam fórumokon is.

Új hozzászólás Aktív témák