Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lao ce

    aktív tag

    válasz parandroid #2811 üzenetére

    sok sikert kivanok a versenyzeshez. ha apro lepesekben haladsz sok oromod lesz benne. garantalok jopar almatlan ejszakat is az elmenyektol!
    bar reszletekben nem tudok neked segiteni, de szerintem megfontolasra erdemes oldalak lehetnek ezek:
    http://www.oszak.hu/
    http://autosszlalom.lap.hu/
    szerintem ne sajnalj par orat autozni hogy megnezz egy-ket esemenyt es tanacsot kerjel elso kezbol.

    amugy a legtobb altalam ismert amator autoversenyzo nemigen bohockodik az utcakon, nincs semmi ertelme. az onbizalmat nem noveli az utcai harc, hiszen valoszinuleg olyan foku tudaselonye van az embernek ami ertelmetlenne teszi az ilyesmit. ehhez hozzajarul, hogy a tanulas egyik lepesekent idorol-idore at kell programozni az agyat, kitolni a veszerzekeket messzebbre es messzebbre mint ahogy normal korulmenyek kozott vannak, hiszen olyan szituaciokban is teljesen kontrollaltnak kell maradni ahol mar a sebesseg miatt rendkivul nehez koncentralni. egy kipordules, kicsuszas vagy koccanas sem jelentenek szamottevo adrenalint. nomost, ezek utan semmifele ertelmes kihivast nem jelent a kacsoh pongrac ut, akarhogyan is megy rajta az ember.

    nekem az a tapasztalatom hogy a legtobb sportosan jol vezeto ember (akik tevedhetetlenul tudjak hogy mikor lehet szazzal menni a kozuton otvenes tablanal), egy, max ket alkalom utan marha sertodotten tavozik a rendezvenyekrol. ugyanis kisgyerekek vagy idos nenik verik porra oket fair korulmenyek kozott valami ronccsal, pedig nekik mar nincs is mit belegyomoszolni a verdajukba. tobb kitartas es esz kell ahhoz hogy megtanuljon valaki rendesen vezetni mint ami a legtobb mokamikiben benne van, igy marad az onmaguknak valo hazudozas hogy ok mennyire tudnak, mert lenyomtak mar egy izet is, es evente sok-sok kilometert vezetnek, es csak ritkan toljak matt reszegen meg hasonlo komoly ervek.

    az is kovetkezik ebbol hogy a versenypalya egy sokkal biztonsagosabb terulet mint barmelyik kihalt utca, reszben azert, mert a sok onjelolt okos es ferfiasan bator harcos epp az utcan bizonyitja hogy milyen kiemelkedo sofor, mialatt mi ugyefogyott nyuszikak egy toluk elszeparalt teruleten nyomjuk ahogy csak belefer.

    nicht kompot

  • Sunzi

    aktív tag

    válasz parandroid #2811 üzenetére

    Gokart jó.
    Mi évente tartunk 1-2 csoportos rendezvényt, 20 ember, 2 óra verseny, közel egyenlő feltételek, móka, kacagás... :)

    A jelenlevő utcai adrenalinbajnokoknak is csak ajánlani tudom. Láttam már a cimbik között jócskán meglepett arcokat az elmúlt években, aki azt hitte kőprofi, meg hogy, ha ment már 200 felett autópályán, akkor az már valami, és vezetni is tud, de, végül csak kapott körönként 2 másodpercet, és nem értette...
    Meg valahogy többet jelent, ha a haverok egy jó verseny után jönnek gratulálni, mint, hogy ismeretleneknek produkáljam magam az utcákon, akiknek az értelmesebbik fele ennek kapcsán persze hangos hahotázásba kezd, és a "szánalmas" jelzővel illet magában. mint, ahogy ezt én is teszem, ha ilyennel találkozom.

    De, még ajánlani tudom a sebesség szerelmeseinek a biciklit is. Hármashatár hegyről lefele 80 felett is vannak izgalmak(bár, ez is szabálysértés, ha az aszfalton történik..), csak, hát, oda fel is kell tekerni, ami persze nyilván ciki dolog bizonyos körökben...

    Ízirájder öcsém, ízirájder...

Új hozzászólás Aktív témák