Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz MPowerPH #23266 üzenetére

    A másik szabályszegése senkit nem jogosít fel arra, hogy ő is megszegje a szabályokat. Természetesen nagyon sok elavult rész maradt még a KRESZ-ben, nyilván nem is lesz soha naprakész, a "hatósági gondolkodásban" ha beszélhetünk ilyenről szintén sok az elmaradott , idejétmúlt elem.
    Azonban a KRESZ olyan mint a demokrácia, mindenki szidja, de még nem találtak fel jobbat.
    Természetes reakció, a velünk, szabályosan közlekedőkkel szemben a szabályt megszegve előnyt szerző közlekedővel szembeni indulat, de többet segít néhány mély lélegzet ilyenkor, mintha "megbüntetni" akarjuk az illetőt.
    Ne értsd félre, nekem is kinyílik a bicska a zsebemben sokszor, én sem reagálom le mindig a 45 évemnek megfelelően ilyenkor a szituációt, de ha indulatból cselekszem, utólag általában rájövök, nem kellett volna. Ezért inkább tényleg vezetés közben próbálok mentséget keresni magamban a sok "istenbarmának" ....
    "Biztosan beteg gyerekéhez siet" "Elkésett már a bolondokházából" stb.... :D
    A vezetni tanítás nem feltétlenül megoldás, hiszen az F1-ben sem egyformán tehetségesek a pilóták, azonban elgondolkodtató, hogy például a vasútnál rendszeres oktatás van, kétévenkénti /régebben évenkénti/ vizsgával, míg a közúton, az ötven éve Warszawa -val szerzett jogosítvány máig újabb vizsga és vizsgált alkalmasság , szabályismeret nélkül érvényes..... Miközben akár évenként száz kilométert sem vezet az illető...

    Lauda: az érintett vasúti szakaszon kb. három hétig nem jártak a vonatok, vágányzár miatt, megszokásból közlekedett./amúgy is óránként, kétóránként jár arra vonat.../

    [ Szerkesztve ]

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • lujó55

    őstag

    válasz MPowerPH #23266 üzenetére

    "Ki nem hajt gyorsan? Mindenki átlépi a sebességhatárokat, nem létezik olyan ember, aki nem tette/teszi meg nap mint nap."
    Khelben betart minden szabályt. Legalábbis ezt mondja. Csak tudnám hol van, jól beolvasna neked. :DDD :DDD Engem már helyretett párszor, mert szóvá tettem, hogy indokolatlan lakott területen az 50 a 60 helyett.

Új hozzászólás Aktív témák