Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Khelben #15102 üzenetére

    Zalaegerszegen tényleg nincs egy darab sem. :D

    Földutakban viszont Budapest vezet bármi más előtt. ;] Sose felejtem el, amikor Rákospalotán leszálltunk a villamosról, megálló után 300m séta, majd első utca balra, és egy oylan echte falusi földutat kaptam kátyúkkal, kitaposott nyomvályúval és kis kék nyomós kúttal a vályogházak előtt, mintha valami skanzenben járnék. :D A másik hasonló meglepetés Vecsésen ért, ott is minden második párhuzamos-merőleges összekötő út földes, ha kicsit eltávolodunk a főúttól. Nálunk már a mezőgazdasági utak jó része is aszfaltozott, földút csak az maradt, amin szinte csak traktorok járnak, vagy kevésbé népszerű szőlőhegyekre vezet.

    Mindezt nem lenézésből mondom, csak egy jelenség, ami nekem határozottan fura volt.

    A jobbkezes utcák pedig tényleg veszélyesek. Másrészt engem szoktak utálni Budapesten, mert ha idegen helyen vezetek, akkor bizony minden kereszteződésbe benézek, ami néha lassítással jár, ezt pedig a több helyismerettel, de jóval kevesebb türelemmel rendelkező budapesti átlagsofőr elég nehezen viseli, és vagy villog, vagy dudál, vagy megelőz pár kereszteződés után, akár lehet előzni, akár nem. Hogy meglegyen a téma vissza az állatokhoz.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • oceanearth

    őstag

    válasz Khelben #15102 üzenetére

    Elég sokfelé jártam hazánkban, azért írtam. persze lehet kivételt írni, én is tudnék, de a lényeg, hogy itt Pesten rengeteg jobbkezes utca van, vidéken pedig elvétve, remélem így már megfelel, az úri ízlésednek...
    Egyébként meg leszarom, hogy hol van földút vagy hol nincs, Pesten is kurva sok földút van, a 16-17. kerületben meg a 23-ban, 18-ban, de máshol is találni szép számmal.
    Nem kell kötekedni bazeg, nem ez volt a lényege a hszemnek...

Új hozzászólás Aktív témák