Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz bandus #2 üzenetére

    én is dolgoztam már egy két vicces helyen nyáron... valahogy utána nem ézeztem azt hogy baj lenne a felsőoktatással. viszont az általános bölcsész karokat meg a többi manager aszisztens helyettes képzőt hagyjuk ki ;]

    a témához meg csak annyit hogy persze le az alapokkal. az alapok 15 éve vagy régebb óta ugyan azok. ha nem tudja valaki az elektro vagy a mechanika alapjait akkor hogy tanítsanak neki automatizálást neadj isten robottechnikát? az elején minden olyan dolgot belénk vertek ami szerintünk fölösleges volt. most látom hogy tévedtünk. nagyon is kellett... soha nem lesz olyan egyetem ahonnan úgy kerülsz ki hogy penge vagy és első melóban is egyből megy minden. de az alap megvan tanulni meg tudsz... tessék minden nyáron szakiránynak megfelelő melót találni, akkor lesz gyakorlat is. és nem nem lehetetlen. ha nekem sikerült...

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz SystemRoot #35 üzenetére

    a fieztős témához nekem is van egy mókás sztorim...

    én is tanulok még, és az egyik "kedves" előadóm a szavaszás után előadáson feltette a nagy kérdést ki voksolt igennel. vannak csodák ezt már tudom, mert a "mi közöd hozzá b+?" kérdést egy halk högéssel elnyomtam... hányok az ilyen emberektől. semmi köze hozzá főleg nem így... nekem persze erre elborult az agyam, és simán dobtam fel a kezem hogy én igennel, persze a többiek 70%-a sunyult.

    egyből kiborult a pasi hogy ez mennyire nem fer, mert minket már rég nem érintene, úgyis jövőre diploma, és egyébként is. és hogy hogy képzeljük ezt, hiszen ez egy _befektetés_ többet akarok keresni, ezért kezdtem el ide járni.

    erre kaján vigyorral jeleztem hogy ha én többet keresek, akkor többet is fizetek az államnak abból jobb esetben, azaz többel járulok hozzá az oktatás fejlesztéséhez is.... persze jött a hülye szöveg hogy tele van az foiskola lézengő ifjakkal, akik 7 év alatt végzik el a 3.5 évet.. ez ki a két passzjogos, de ott is mondtam hogy ez meg nem a mi hibánk, mármint azoké akik tanulnak és mintatanterv szerint haladnak... 3.5 vagy 5 év elvégzésére legyen 3.5 vagy 5 év, ha csúszol a maradékot húzd le fizetősben, mert megvágtak ne legyen ingyen passzív félév és társai. persze most nem akarok belemenni hogy ennek is vannak hátulütői, mert nálunk is volt olyan vizsgám amire tényleg 110%-osan tudtam mindent, (bevallom ez kivételes dolog... :DDD ) és 2x kaszáltak el. most ha egy csúszással már fizetős lehetsz a végén akkor ki lesz adva a parancs akár fentről is hogy ennyit meg _kell_ vágni hogy ez jó legyen nekünk... mindegy.

    azt röhögtem hogy a pasinak habzott a szája és kapkodva magyarázta hogy nekem nagyon nincs igazam és nem is lehet mert a rektor is a nemre voksolt és akkor az biztos úgy van. biztos úgy is van, de én tudom hogy mivel jár ha valaki anyagilag nincs eleresztve, és nem egy olyan csoport társam van, aki nem is jöhetett volna egyetemre ha 180k lenne egy éve. mert otthon nem engedhetik meg maguknak ezt, a "szerencsés" %-ba bekerülni akinek ingyenes az meg elég rizikós, ha kicsúszik onnan bármikor akkor vége és csomagolhat. mert nálunk dolgozni nem lehet mellette, már ha otthon tanulni akarsz hogy haladj is. próbáltam 4 órákat menni, egyszerűen nem lehet...

Új hozzászólás Aktív témák