Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • S.P.Q.R.

    csendes tag

    válasz _az #114 üzenetére

    na bazz, akkor nem másodéves vagy...
    nem sűrűn
    viszont amiket most pl felsoroltál. gondold meg, mikor, hogyan lehetne ezeket mind megtanítani?
    Aham
    pl a robotprogramozás is része. ha minden szakterületet ennyire részletesen oktatnának, 20 évig tartana a suli.
    NoNo
    ilyesmivel foglalkozó szakirányon voltál?
    Ilyesmiel foglalkozó szakirányon, és önlaborokon voltam igen... Sőt projektet vezettem több alsóbb évfolyamos embert irányítottam és segítettem nekik.
    illetve ez a felvételi: ez pályakezdőknek volt kiírva?
    Ő várj egy picit, felejtsük el ezt a pályakzedő, nem pályakezdő dolgot egy kicsit. PL programozásban több kategória van pl junior és senior, ha kifejezetten x év tapasztalathoz köti a cég az elvégzendő munka súlya miatt. Ezt fel szokta tüntetni a az álláshírdetésben is. A szűken vett pályakezdő ált. valamiben jobb esetben junior, de ez nem feltétlen igaz. Pl én lehetek 10 év múlva junior javas, és senior php-s vagy asp-s egyszerre, és ha új állást keresek ezzel tisztában kell lennem, hogy tudásomnak megfelelőt találjak.

    Így tehát igen, jelentkeztem rá, ez volt a feladat, de az állás nem junioroknak szólt. De nem is senioroknak, egyszerűen nem volt feltüntetve. Ezzel eggyütt is feltételezett sok mögöttes tudást már, de nem várták el egyik napról a másikra konkrét keretrendszerek moduljainak profi szintű szerkesztését. Minekutána nem volt 3-6 hónapos tanfolyam mielőtt céges szoftverre ráeresztettek volna, az elején bizony nehezen ment, bár marha sok mindent tanúltam már előtte az adott témakörben. Nagyrészt önszorgalomból, de még a felét se tudtam elsajátítani a kívánt technológiáknak mielőtt állásinterjúra mentem volna a céghez...

    Azt mondom, lehet ennél sokkal egyszerűbb feladat is, ill bizonyos helyeken és állásokban nem is várják el a feladatot. majd ők betanítanak mert nem kapnak SAJNOS kész szakembert. De Pl seniorokat ezzel nem fárasztanak, bár néha velük sem tesznek kivételt.

    Amúgy el se hinnéd mennyi mindent meg tud az emebr, milyen rövid idő alatt tanúlni, ha nagyon rá van kényszerítve:D(pl kirúgják ha nem tudja megcsinálni :K ) szal nem kéne 20 év csak max fele annyi buli...több a témában jártas szakember az egyetemeken. persze ezeket szakirányon kellene tanúlni, így nem minden technológiát, de abbol amit az ember választott midnent.S sokkal több gyakorlati óra és

    na meg azért én tartom azt a véleményem, hogy igenis kell több pénz.

    Így van pénz az kell az oktatáshoz. Ezért is javallanám, hogy a legrosszabb átlagú x% fizessen teljes tandíjat, aki bizonyos kredit szám felett teljesít és megvan normálisabb valami átlaga az mentesüljön ez alól. Ez már ösztönző lenne...

    Bme: túl sokat dícsérik amúgy, jártam oda és tudom miről beszélek név szerint tudom említeni a fölösleges tárgyak sorát tehát nem baj, ha kicsit szidják..
    De jártam az NYME-re is, ott is hasonló gond volt stb..

    Ha valaki amúgy elkezdte az egyetemet, be kell fejeznie, méghozzá nem 7-8 év alatt..de nem árt mellette sokat gyakorloni pluszban és tudatosan gyúrni magát valamire az illetőnek, és nem feledni amit írtam mégha marhaságnak is tartja, tudjon róla.
    Rengeteg gyakorlati tudás kell, és azt az egytemen Sajnos nem tudja megszerezni, de ezzel együtt is el kell végeznie, méghozzá úgy hogy pluszban mellette azon munkálkodik, hogy behozza és gyakorolja a sok kimaradt technológiát.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák