Új hozzászólás Aktív témák

  • S.P.Q.R.

    csendes tag

    A címből is kiderült, miről szeretném, ha ez a topik szólna. Elsősorban nem politikai, hanem elméleti alapon közelítsük meg a témát. Szerintem TELJESEN ROSSZ a felsőoktatási rendszer mert:
    -Nem az életre készít fel.
    -Túl sok felesleges információt lead, míg hasznosak vagy újak bizony kimaradnak.
    -Sokszor olyanok tanítanak, akik 10-15 éve már nem dolgoznak az iparban(Megengedhetetlen...)
    -Az elmélet és gyakorlati ismeretek aránya horribilisen eltér, sajnos a gyakorlat kárára.
    Még a sokak által hihetetlenül sokra tartott BME-n is az a személet uralkodott el, már elég rég óta hogy idézem "A jó elmélet helyettesíti a legjobb gyakorlatot" ezt nem tudom ki mondta, de amikor a BME-n ilyeneket olvastam egyetemi portálokon a frász kerülgetett.
    Az ilyen marhaságok miatt avn az, hogy sok kezdő egyetemistát, egy jobb technikus pl zsebre vág kétszer, vagy épp ha sz. technikáról van szó 5-6 év gyakrolat pl a fejlesztésben messze menően többet ér mint ugyanannyi évnyi tanulás. Sajnos a mostani MSC- BSC bevezetésével, sem fog ez a helyzet megoldódni mert hisz:
    -A gyakorlat mindenek felett áll,.
    -A gyakrolat tesz csak valakit valamivé, az elmélet csak keret, amire vagy lehet építeni vagy nem...
    -A gyakorlat nem fejleszthető elméleti úton.
    -Mindenkit tisztelek, aki saját maga midnen papír nélkül lett az aki, s pusztán a gyakorlati tapasztalattal és nagy szorgalommal elérte, hogy kenterbe verjen több végzett egyetemistát.
    -Nem hiszek abban, bár ez személyes vélemény, hogy az elméleti anyag eltúlzása után, mikor az illető kikerűl a való életben a sok-sok felesleegsen (és sok nem feleslegesen letettel) letett vizsgával könnyedén behozhatja azokat, akik közben inkább a rögösebb utat választották és a gyakorlatra öszpontosítottak.

    Összegezve, sajnos a felsőoktatás NEM SZAKEMBERT KÉPEZ hanem papírt ad arrol, hogy x emebr y idő alatt z mennyiségű anyagot be tud magolni. Hol van ez attol, hogy rendszereket is át tud látni, esteleg alkalmazni az ismereteket, amiket soha se gyakorolt:(

    Tudom, hogy most vitatkozni fognak sokan velem, és ez így van jól. Én leírtam a saját véleményem amivel egyet lehet érteni, vagy épp ellenezni is lehet, persze szem előtt tartva, hogy tiszteljük egymás véleményét.

    Mottóm pedig a következő :

    Én se ellene, se vele nem vagyok, csak valaki aki beszámol a látottakról... A krónikás ha úgy tetszik:)

    üdv:
    Egy csalódott ember

Új hozzászólás Aktív témák