Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • yle_greg

    tag

    válasz csaabz #99503 üzenetére

    A 12-60 nem igazán lesz neki jó, mert írta, hogy városban sokat használja a tele végét a 150 -es obinak. Mivel azt is írta, hogy a szélest ellenben ritkán használja, a a 14-140 tűnik eddig (legalábbis nekem) az optimálisnak, ha az a cél, hogy ne kelljen cserélgetni. Ha pedig sötétebb helyre megy (árkádok alatt, kápolna, stb) ahol kevés az f3.5-5.6, akkor jöhet a 20-as palacsinta f1.7 -el.

    Ha városban főleg a 14-140 van a gépen, akkor a kis 20/1.7 egészen konkrétan akár zsebre is vágható, megspórolva, hogy egy külön fotós táskát kelljen magára akasztani. Amikor mondjuk a palacsinta van a gépen, akkor a 14-140 -nek már kellhet egy szütyő, de meglepően kicsi és könnyű, nem nehéz elrakni. Megkockáztatom, hogy akár a kabátzseb mélye is jó neki, csak ne legyen mellette telefon, kulcscsomó, vagy pótakku.

    Én amikor csak plusz egy obit viszek, akkor azt egy övre fűzhető vastag neoprém szütyőbe teszem, a gép meg egy szíjon van a vállamon, a szíj az állványmenetben lévő szemescsavar szemén megy át, így minden kéznél van, de mégsem vagyok málhásszamár.

    A 14-140 a 20/1.7 -et nem váltja ki, de a másik kettőt igen. Olyan obit meg nem tudok, ami 14-140 (plusz-minusz 10%) és közben f1.7 is. Azt szerintem nem lehet megúszni, hogy külön obi legyen.

    A nyelvtannaciknak uzenem, hogy en trafok, te trafsz, o pedig trafik. Erted? Igen? Akkor ez kiallta a gyakorlat probajat, karoghatsz amit csak akarsz. :-)

Új hozzászólás Aktív témák