Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz aginor #95552 üzenetére

    "Mit értesz gyorsan mozgó alatt? Ha mondjuk egy szaladó pókot, azzal több baj is van, egyrészt nehéz a keresőben tartani, kettő nehéz rá élességet állítani, három nehéz, hogy ne mozduljon be a téma."

    Az eredeti posztra írtam válaszul, hogy gyorsan mozgónál az a gyújtótávolság szerintem nehezebben használható. Nagy, nehéz, és nagyon kicsi a képszelet, amit látsz. A személyes tapasztalatom szerint, amibe belejátszhat a személyes ügyetlenségem is (nem titkolva), a 180mm-nél bármi, ami mozog, nagyon megnehezíti a makrófotózást. Szinte azt mondom, nem is kell hogy gyorsan mozogjon. Pont gyíkot fényképeztem vele egyszer, amíg napozott használható volt.

    Mivel egy 180-200mm-es makróobi - szerintem - csak állványról használható, ez nagyon behatárolja a használhatóságot. Legalábbis nekem kézből használható fotót készíteni vele nem igazán sikerült. Azt nem nevezem sikernek, ha lövök egy 50 képes sorozatot, és valamilyen kivágással, valamilyen élességi síkkal egy kép majd csak jó lesz.

    "próbálj meg egy gyíkot megmakrózni a 30-as makróval"

    Az ekv. 60mm, van hasonló makrós képem, igaz nem m43. Szerintem megoldható, és használható, a közhiedelemmel ellentétben. Vagy nekem szerencsém volt. Igaz ilyen obim nincs, csak egy közös fotózáson kaptam el egy fél óra erejéig.

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz aginor #95552 üzenetére

    A lencséknél viszont még most is áll, hogy az Oly üvegek melegebb színeket rajzolnak ugyanazon a vázon, míg a Panák inkább hidegebbet.
    Ilyen van? Más a lencseszerkezet és nem ugyanazt a hullámhosszot engedi át? :F

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Új hozzászólás Aktív témák