Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #40935168

    törölt tag

    válasz hibavissza #65032 üzenetére

    Mert még mindig a múlt technológiáját kell eladni, ami már régen a polcon van nekik, csak csepegtetik. Ehhez marketinges és sales-es kell, a termékfejlesztők már előrébb járhatnak, közelebb a műszaki racionalitáshoz. Aztán őket is lenyugtatják, hogy neeem, még nem, csitu gyerekek.

    Bárki meg tudná az über, szent-grál gépet csinálni szerintem. Még Te is, és sokan innen, meg tudnák fogalmazni, mi lenne az ütős recept. Most is keresztbe-kasul vásárolgatnak egymástól technológiát, gyártást, licenszeket. Amikor leírja valaki innen azt, hogy "de jó lenne egy klassz gép, Fuji EVF, Pana AF, Sony szenzor, Oly váz" (csak írtam valami hülyeséget), ez simán megoldható is lenne. Szerződések, licenszek, összesakkozás, egy kis műszaki egyeztetés és ollé. Beletellene 1-2 évbe és kész, halleluja. De ilyen soha nem lesz. Előbb tönkre kell mennie valamelyiknek, vagy többnek is, hogy a másik megvegye a dolgait, amit vagy továbbvisz, vagy nem. Tőke kellene egy ilyen projekhez, ami egy nagy halnak jobban megvan, mint egy kicsinek, csakhogy a nagy hal meg nem motivált a fejlődésben-fejlesztésben nagyon, mivel már megette az összes kicsit és nem erőlködik körülötte senki, akkor minek egyből a szent grált az asztalra tennie, nem ? :) Inkább csepegtet. Lásd CaNikon front, életveszélyesen gáz az egész :( Szóval szar a szitu ígyis-úgyis..

    Ha nem lenne olyan, hogy pénz, hanem vmi über utópia (tekintsünk el attól, hogy mélyebben belegondolunk ebbe, hogyan is működne), akkor van csak esélye az ilyeneknek.

    Vagy akkor, ha jön egy Steve Jobs 2 mondjuk egy Canon élére és végigver a szervezeten egy ostorral, tekintet nélkül érdekekre, összefonódásokra, személyekre, mindenre, elkezd megabrutálul innoválni, átcsoportosít némi extra tőkét, hogy leszerződjön a Sony-val vmi vadállat szenzorra, bevásárol kis EVF tech-et is innen-onnan, wifi, gps, minden atom tech, aztán beteszi őket egy 4D nevű vázba mondjuk :) és masszívan beveri a szöget a Nikon koporsójába. Meg úgy mindenkiébe a környéken...

    De ettől nem kell félni, ennyire nem okosok. :)
    Azaz lehet. Csakhogy ha az alábbi képre (élelmiszeripar) ránézel, gyanús nekem, hogy elektronikában ugyanez lehet a helyzet. Ismételten: minek is akkor nagyot fejlődni és ugrani ? :(((

Új hozzászólás Aktív témák