Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #40935168

    törölt tag

    válasz FEDman #65002 üzenetére

    Igen, a nagy hagyma már túl sok, de ha iszok mellé rendesen, nem könnyezek annyit :D :P

    @ jjeahh: sztem itt ma már minden ízlés kérdése, fotóban pláne. Ami egyiknek ronda, másiknak tökéletes, stb. A napokban láttam egy szép képet háttérfényekkel vmi Facebook topic-ban, de az üveg vmi ősrégi izé lehetett, 5 lamellás, hát olyan "stopptábla"-hatású volt (még annál is szögletesebb) minden háttérfény, ami gömb lenne amúgy egy profi üvegnél (jó esetben), hogy csak pislogtam. Van akinek ez tetszik. Én pl. a Sigma-s bokeh-t szeretem nagyon, sokkal selymesebb, mint a CaNikon-oké, lágyabb, finomabb a "transition zone", kicsit Zeiss-ra hajaz.. bírom, na. És örömmel tapasztaltam, hogy a 45 1.8-as Oly is olyan "Sigma"-s bokeh-jú. A Nikkorét nagyon nemszerettem, egyik üvegnél sem. Francsetudja miért. "Zavarosak" hátul, annak ellenére, hogy kenve minden.

    De ez is ízlés dolga.. amúgy meglepő, mennyit lehet egy közelebbi portrénál rekeszelni a 45-ön úgy, hogy még mindig szénné kenje a hátteret :) Egy időben zaj és bokeh miatt szidtam az m43-at, most már qssolok. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák