Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • orko

    tag

    válasz Peethy #35766 üzenetére

    :D ez jó! Az a helyzet,hogy külföldi vagyok,a spórpénzem pedig euróban tartom.Nos,mivel a forint jelenleg eléggé legyengült,jól járok ha most váltok..+a határon visszaigénylem az áfát..Januárban amikor jövök a pénzért,megveszem az objektívet..Ez lenne a terv.

  • .mf

    veterán

    válasz Peethy #35766 üzenetére

    Sztem ez egy olyan helyzet, ahol a két felvázolt lehetőség a rossz és rosszabb közti választás.

    a) jó váz, de nincs jó üveg: egyelőre az optikai minőség rovására megy; viszont amint tud venni obit, már jó lesz a kombó. Viszont a váz gyorsabban veszti értékét, mint az obi.
    b.) közepes használt váz, jobb üveg: itt fícsörökben és felvételi minőségben van kompromisszum. További hátránya, hogy amilyen kicsi és kiszámíthatatlan a magyar piac, ha nincs fizetőképes kereslet (márpedig most eléggé pang a piac) és nem jön egy olyan vevő, akinek pont az kell, akkor egy használt vázon heteket ülhet és lehet, hogy a végén jókora veszteséggel adja el, amiből egy olcsóbb obi is kijöhetett volna.

    Érdemes lenne végiggondolni, hogy milyen fícsöröket, mikorra, milyen keretből, milyen célra milyen obikkal, használt vagy új, csak Mo vagy külföld is.

    Szerk: megint lassú vagyok és beelőznek... na mindegy.
    Azt is érdemes lenne, hogy milyen obi kell. A Pana 20-as fényerős és éles, de videóra csak manuális fókusszal használható, hangos és gyengébb fénynél oda-vissza keresgélős az AF. Van a Sigmának is pár olcsóbb kis fixe, gyorsabb és halkabb AF-al: 19, 30 és 60 f2.8, amiket talán egy éve százvalahány EUR-ért szórtak újan; valamint van az Olynak is 17 f2.8, az is használtan jóval olcsóbban szokott menni, mint a Pana (~40 vs 70k). Így akár már korábban is beleférhet a keretbe egy kisebb fix.

    [ Szerkesztve ]

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák