Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MrChris

    nagyúr

    válasz andersen10 #101449 üzenetére

    "nem is jött be kereskedelmileg sem" erről van valami pénzügyi infód?
    Minden objektív egy réteg igényét szolgálja, csak a réteg nagysága kérdés, de ha nem érné meg nem gyártanák és nem fejlesztettek volna a 10-25 mellé egy 25-50-t.
    Amit felsorolsz az alapján már rég csak a fotótörténelem lapjain lenne a m4/3. Tehát valószínűleg mégsem így van.
    17 éve létezik ez a formátum és 17 éve megy a mantra, hogy nagyon szurkolok neki, de földbe áll a mérete miatt. Mindegy milyen szenzor jön ki, hisz azzal a technológiával kijön az apsc és ff is, ami jel/zaj viszonylatban mindig jobb lesz. Igazából nehezen értelmezhető mire is várnál, mi az a végre? Mi történne akkor? A szenzor méretén az ütős szenzor se fog változtatni.

    "Egy példa:
    Pana 25-50/1.7 654g 750eft
    Addig Sony FF-re pl. egy Tamron 28-75/2.8 550g 370eft"

    Ezt az összevetést nem is értem kistele-zoom egy általános alapzoommal? 10-25-t se tudnám odailleszteni, mert az meg ultra wide látószöggel indul. Ez csak az átfogás, e mellett ott van a minőség és szolgáltatás is.

  • yle_greg

    tag

    válasz andersen10 #101449 üzenetére

    Abban igazad van, hogy a 10-25 a merete es a sulya miatt kilog az MFT filozofiajabol, (ami ugye valami olyasmi, hogy FF -nel lenyegesebb kisebb meretben majdnem FF minoseg), de azert tevutnak nem neveznem.

    Tudni kell rola, hogy ez elsosorban egy videos objektiv, nem pedig fotos, valamint, hogy a 25-50 obival parban domboritja ki magat. Nem veletlen, hogy a 25-50 is ugyanolyan szineket renderel, ugyanolyan meretu, es nagyon hasonlo a tomeguk, tomegeloszlasuk is.

    A 10-25 es a 25-50 nem turistazoomnak van kitalalva, hanem tartalomgyartoknak, leven sokkal tobbre kepesek mint egy sima zoom, pl. a fokuszlegzes nagyon kicsi. Viszont nem tornek a legmagasabb ipari objektivek baberjaira, ezert nem parfokalis a 10-25, igy maradhatott kicsi az objektiv.

    Persze a kicsi a mihez kepest, hiszen a 14-140 ehhez kepest pottom, viszont a Pana 25-50/f1.7 is pottom a Sigma 50-100/f1.8 masfel kilojahoz kepest.

    Szerintem az MFT azert jo rendszer, mert lehet nagyon kicsi, konnyu utravalot is osszerakni, akar majdnem kiskompakt meretben, meg lehet egy nehezebb, de FF viszonylatban meg mindig nem tul nehez obival egy nagyon profi szettet is osszerakni.

    Nincs FF gepem, se tapasztalatom, de amit eddig lattam masok kezeben, attol nem kapott el a nyalcsorgas. Ugy tudom, most mar van termetesebb MFT meretu FF gep is, de alapvetoen akkor is minden nagyobb. Azt en nem szeretnem. En is jobb szeretem a kisebb obikat, bar nem nyavajgok, ha fel kiloval nehezebb a hatizsak. :-)

    A nyelvtannaciknak uzenem, hogy en trafok, te trafsz, o pedig trafik. Erted? Igen? Akkor ez kiallta a gyakorlat probajat, karoghatsz amit csak akarsz. :-)

Új hozzászólás Aktív témák