Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 0519

    senior tag

    válasz 0519 #100562 üzenetére

    Most láttam először graduated neutral-density szűrőt egy oldalon. Ez átmenetes ND szűrő, ami a (vakítóan) világos eget kitakarja kissé, hogy ne égjen ki a fehér felhő, akkor amikor a beállítások pont jók a talajszintre.

    Rendeltem egyet, de közben azon tűnődöm, hogy milyen fotózási technikával lehetne kiváltani.
    Exposure bracketing kiváltaná?

    ''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

  • Throme

    veterán

    válasz 0519 #100562 üzenetére

    Kösz!

    Hát ebben a mostani helyzetben (világ) nem nagyon számítok/számítottam ennél is kedvezőbb árra.
    Május közepéig él az akció a Mintaboltnál, így gondolom a többiek (még 3 hely) is addig tartják ezt az árat. Ráadásul nem mindenhol van készleten, ahol akciózzák.

    #100565aginor
    Csak 12-45 esetében nyilatkozhatok. 230k sokallottam. Nem a termék ár/értéke miatt, csak még sosem vettem ilyen áron lencsét, ami ugye nekem hobbi.
    Aztán 175k már szimpatikusabb volt és beruháztam rá. Hát egyetlen fillért se bánok, amit kifizettem érte. Ráadásul még utána ennél is olcsóbb lett fél év után.

    Most egy 40-150 f4 kb 330k. Lehet telét drágább gyártani, azonos minőségben, lehet az OM többet akar kaszálni rajta, nem tudom.
    Nekem pana 45-150 van (a belépő, nem fényerős) és nagyon szeretem, számomra megfelelő a képminősége. Ez volt 72k kb 2-3 éve (még pana GF7-hez vettem, ezért nem oly). Az oly biztos, hogy jobb képminőséget ad (ahogy a 12-45 is) de nem gondolom, hogy kb 4x -5x jobbat a pana lencsénél, mint azt az ára mutatná.
    Miközben az oly kitobi 14-42 kb 100k huf és a pana kit 12-32 is ennyi (természetesen újonnan és külön), addig a 12-45 volt 175k . Ez szerintem korrekt árazás, 2x szorzó sincs.
    Szóval érted miért bánt - úgymond - az árazás!?
    210k huf többet nem adnék a 40-150 f4 lencséért, de nyilván ennyire nem is fog leesni az ára újonnan.
    (és akkor még mindig 3x árról van szó panához - de több mint 2x a mostani duget 45/40-150 árakat nézve - )

Új hozzászólás Aktív témák