Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ecaddsell

    aktív tag

    válasz rob01 #100421 üzenetére

    Eddig abszolút. Mivel E-M1-ről (első verzió) váltottam, a fejlődés számomra szinte sokkoló.
    Most persze még nincs teljes körű tapasztalatom, de az alapján amit eddig tapasztaltam ez egy nagyon jól érett (átgondolt, kidolgozott) váz.

    Mivel nagyon sokan leragadnak ott, hogy kisebb szenzor akkor biztos kevés fényben meghal, nos megfelelően expózva nem éreztem ezt egyáltalán (ugye van FF rendszerem is jó obikkal).

    Csatolok egy 1:1-es (pixel szintű) a vázból kiesett JPG kivágást ami ISO25600-al készült 1/10-es záridővel (szóval nem volt sok fény).
    Persze a részleteket elviszi a zajszűrés (1:1-ben nézve ISO25600-as képet...), de a színek absz. rendben vannak, számomra nem kivágva teljesen használható. Az E-M1-et is fel lehetett tekerni erre az ISO-ra, de ott már foltosak lettek a színek és számomra használhatatlan (kipróbáltam most is, nem teszem ide).

    Ma csináltam néhány nagy fakopáncs képet is Pana 14-140-el (ez az egyetlen hosszabb, de egyben fényerőtlen obim is), ezt persze alacsonyabb ISO-n ;). Sokkal több kép lett jó mint vártam annak ellenére, hogy zűrös volt a környezet. Ami rossz lett ott mindnél kevés volt a záridő ehhez (mozgó, repülő madár), de az AF-el mindig elégedett voltam (nem az év madárfotója lesz egyik sem, nem vagyok madárfotós sőt ritkán csinálok ilyen jellegű képeket és erre nyilván van jobb obi is; ez volt a disclaimer rész).

    Teljes kép masszívan leméretezve, hogy be tudjam ide tenni:

    1:1-es kivágás:

    Még 1 vágott, leméretezett:

    Még mindig benne vagyok a megismerés, testre szabásban fázisában de csak jókat tudok mondani a vázról és tényleg nem lenne rövid ha össze akarnám foglalni.

Új hozzászólás Aktív témák