Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sellerbuyer

    őstag

    Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek, volna egy-két kérdésem, mivel nem vagyok tájékozott ezen a területen (ezért előre is bocs, ha butaságot kérdek):

    Olympus micro 4/3-ból melyik minimum középkategóriás vázak vannak, amik tökéletesen tudják fogadni a régebbi 4/3-as objektíveket is? Tehát minden funkció kifogástalanul műxik és a képek is rendben vannak. Lehetőleg nem classic dizájnos vázak érdekelnének, hanem normálisak, már ha van még Oly-nál ilyen.

    Pentax váz van-e a közép kategóriában, ami együttműködik tökéletesen 4/3-as (nem m4/3-as) gyári Olympus obikkal?

    Előre is köszönöm a helpet! :R

    [ Szerkesztve ]

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz Studi #778 üzenetére

    Nagyon köszönöm a segítséget! :R

    Egy pro telét és egy alap kitobit.

    Panasonic-ban mindegyik G sorozatú vázra rámennének és gond nélkül működnének az obik?

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz Mercutio_ #780 üzenetére

    Ööö itt erős alapismeretbeli hianyossagokat érzek...

    Pont ahogy jeleztem is előre. :)

    Köszönöm a helpet! :R

    Egyébként ha valaki nem ezen a területen mozog, egyszerűen képtelenség normális leírásokat, cikkeket találni a témában, amik választ adnak rendesen ezekre a kérdésekre.

    [ Szerkesztve ]

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz Studi #788 üzenetére

    Igen, 2.8-as végig, félmillió volt anno az új ára. Ma meg a kutya nem venné meg ugye kb... vagy csak fillérekért.

    Nagyon köszönöm a lehetőséget, ennyit nem ér a dolog, nem rabolnám az idődet sem ezzel. :R

    A cserével az a baj, hogy ezek már megvannak ugye, adottak. Anyagi lehetőségem pedig max. addig fog kiterjedni, hogy vegyek ezekhez egy valamilyen normálisabb vázat. Használt E-620 jöhetne szóba elérhető áron, meg max. E-5 amit még érdemes lenne (E-3 végképp nem)... Előbbit alig lehet kapni (amiket találtam, azokat túlárazták), utóbbinak meg csillagászati az ára, amit egyáltalán nem értek, tekintve a mai kor színvonalához viszonyított képességeit és azt, hogy ezen a pénzen milyen egyéb korszerű, pl. Canon, vagy Nikon vázat lehetne kapni...

    M42 obijaim is vannak egyébként, de manual most nem játszik, mert leginkább műtermiket készítgetek és a jelenlegi fos vázam keresőjében nem látom rendesen az élességet modellfénynél.

    Nem szeretnék én átállni igazából, csak a lehetőségeimet próbálom felmérni a jelenlegi kiegészítők megtartásával...

    [ Szerkesztve ]

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz Studi #792 üzenetére

    Gyári Olympus.

    Utánanézek, köszi az ötletet! :R

    (szerk.) Bár ettől a dizájntól én hülyét kapok. :) Az érintőképernyő pedig az egyik legnagyobb baromság, amit kitalálhattak fényképezőre... Huhh... és az ár... Ez sajnos megint csak az "akkor inkább veszek Canont/Nikont ennyiért" kategória nekem...

    [ Szerkesztve ]

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz Mercutio_ #791 üzenetére

    360e Ft körül kínálják az 50e expós használt E-5-öt... csak a vázat... Annyiból olyan Canont v. Nikont veszek olyan optikával, hogy megszólal... Lehet, hogy nem lesz Pro kategória (sőt biztos), de kétszer olyan jó képet csinál, mint Olynál a Pro. És hát nem a levegőbe beszélek, mert Canonom sokáig volt, Nikont pedig napi szinten használok, valamint Oly vonalon fél életemben nyomultam, úgyhogy akad összehasonlítási alapom. :)

    Elnézve a lehetőségeimet, azt hiszem, maradok a 620-nál, jobbat nem látok egyelőre magam előtt, aztán majd kitermelek valami ütősebbet... vagy nem. :)

    Nagyon köszi mindenkinek a segítséget a témában! :R

    [ Szerkesztve ]

  • sellerbuyer

    őstag

    Nagyon-nagyon hálás vagyok a helpért srácok, tényleg... :R Csak mások a prioritásaim.

    Az, hogy nem látom rendesen az élességet manuális állításhoz, kifejezetten a kicsi kereső hibája. Ezt érintőképernyős bohóckodással pótolni számomra viccesnek tűnik. A nagyméretű (ráadásul 100%-os) kereső már az E-3-ban is elérhető és akkor profi váz... Nekem ez az agyonbutított idiótabiztos megoldásokkal teli világ nagyon idegen. Ennyi erővel Samsung 5-el, meg iPhone-al is fotózhatnék, mert kb. ugyan az lenne..., de mégsem az... hála az Égnek... Érintőképernyő, meg arcfelismerő, meg lassan már helyettem készíti el a képet... Ez nálam vicc kategória (és nagyon amatőr).

    Szóval én inkább maradnék a félprofi-profi DSLR vonal irányában és nem mennék el a penek, meg milcek, meg kompaktok, meg hasonló (vég)lények világa felé. Nem tehetek róla, én ezektől viszolygok, ez ilyen szubjektív dolog.

    De tényleg nagyon örülök, hogy ennyire segítőkészek vagytok és azt nézitek, mi lenne jó nekem és borzasztó hálás vagyok nektek és nagyon jó, hogy ilyen is van a PH-n, visszaadjátok a hitem a (szakmai) fórumokban! :R :R

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz Lassú Víz #800 üzenetére

    Ez volt az egyetlen topic, ami élt még 4/3 témában frissen. Olyanba minek írja, ahol 1-2 évvel ez előtt volt az utolsó hsz?

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz Mercutio_ #801 üzenetére

    Abszolút értelek és köszönöm, hogy kifejtettted részletesen a dolgot, de az első mondatodban ott a lényeg:

    Ez a te döntésed, nem fogunk nekiállni győzködni az ellenkezőjéről, mert csak te ismerheted a számodra fontos prioritásokat.

    Hiába jobb autó a Porsche az Ignis-nél, soha nem kellene, mert nekem családi autóra van szükségem. Az nem lehet prioritás, hogy valami többet tud, többet nyújt egy-két téren, mint egy másik váz. Az lehet az egyetlen prioritás, hogy én mire szeretném használni és annak kell alárendelni mindent. Tehát nekem pl., mint olyannak, aki akár 4-5 órát kell, hogy fotózzon műteremben az egyik legfontosabb prioritás, hogy a gépet rendesen meg lehessen fogni.

    Az Olympus új modelljei elmentek egy olyan irányba ezzel a klasszikus dizájnnal, ami szerintem alapjaiban véve is óriási tévedés (kb. olyan, mintha mi elmennénk megint mamutra vadászni, meg bogyókat gyűjtögetni). Semmi értelme, csak egy olyan szegmenst akartak nyitni a piacon, ami csak az övék, pusztán üzleti megfontolás, semmi több.

    Úgy tűnik, veszik ezeket az emberek, otthonra a kutyát meg a gyereket fotózgatni, meg a nyaralást, nyilván tökéletes a rengeteg extra cuccal együtt, amit belezsúfoltak ezekbe a gépekbe. Nekem nem ez a célom, nekem ezek nem jelentenek semmit. Én kiválóan elvagyok anélkül is, hogy a gép felismerje, hogy valaki mosolyog és akkor exponáljon... huhh... ezektől a funkcióktól én kivagyok.

    Én még az a fajta ember vagyok, aki azt szereti, hogy ha egy mobiltelefonnal akár a "föld alól" is lehet telefonálni, mert arra való, semmi egyébre. Piszkodul nem kell bele nekem fényképezőgép, meg barométer, meg ilyenek (oké, a GPS jól jön)... sőt még netezésre sem használom egyáltalán, pedig rendszergazda vagyok és nem is a legrosszabb fajtából. Ha netezni akarok, akkor azt célszerszámmal teszem, ahogy a fényképezést is. Talán ha kétszer kattintottam el eddig a mobilomon a fényképezőt (akkor is valami nyitvatartási időt fotóztam, hogy meglegyen, mert így egyszerűbb volt), mert egyszerűen nincs rá szükségem.

    Tévedés ne essen, nem azért van ez így, mert technikai analfabéta lennék, ROM-ot cserélek a telefonon, hogy stabilabb, jobban használható legyen és ahogy fentebb írtam, rendszergazda vagyok. Egyszerűen engem ezek a "menő" dolgok kb. húsz éves korom óta egyáltalán nem motiválnak (akkoriban sem nagyon). Egy Samsung S-em van (igen, a legelső), mert nekem ez tökéletesen megfelel mindenre. Öreg már, de szeretem és semmi értelmét nem látom annak, hogy lecseréljem egy újabb, drágább modellre, annak ellenére sem, hogy látom, miket tudnak, milyen szépek és milyen jól használhatóak. Ez nekem elég, ami van, mert kiszolgálja azt, amire kell. Akkor fogom lecserélni, ha tönkremegy, illetve az igényeim valamiért megnőnek, de csakis racionálisan döntök ez ügyben és nem arra támaszkodva, hogy épp milyen új popókitörlő, idiótabiztos funkcióval etetnek a gyártók és a forgalmazók.

    Visszatérve a témára tehát nem nagyon érdekel, hogy a milcek "nem maradnak el nagyon" a DSLR vázaktól, mert ami nekem kell a jelenlegi anyagi lehetőségeimhez képest nagy eséllyel egy régebbi DSLR váztól kapom meg. És kicsit még válaszolva egy előző kérdésre (habár egy választ már adtam rá), amit nem te tettél fel: azért is jöttem ide, mert gondoltam, hogy itt megfelelő válaszokat és megfelelő segítséget kapok és meg is kaptam. Hogy ezek a válaszok végül oda vezettek, hogy rájöttem, nekem nem erre van szükségem, az már egy következmény. A segítség lényege nem az ilyen esetben, hogy rábeszéljünk valakit arra, hogy azt vegye meg, ami nekünk tetszik "meraznekijó", hanem az, hogy rátaláljon a helyes útra, ami szerinte megfelelő. Ehhez információkra van szüksége. Ezeket én itt most megkaptam és már tudom, hogyan tovább, amiért hálás vagyok. :R

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz Studi #802 üzenetére

    Nagyon kedves vagy, köszönöm, de tényleg értelmetlen lenne, ha úgysem tudom megvenni. :R

    E-5-re egyszerűen nincs pénzem. Ha a "fenti áron" azt a 300e Ft feletti árra gondolsz, amit írtam egyik hsz-be, a 100e Ft-al alatta" nekem még mindig nagyon sok ezért a vázért. Ez tényleg csak az én fejlövésem, nem azért írtam, mert sokért adnád, tudom, hogy ennyiben mennek ezek. Én általánosságban soknak tartom érte.

    E-M1-re meg aztán végképp nem lenne pénzem jelenleg és tényleg csak azt tudom mondani, hogy ennyi pénzért már egészen biztosan nem Olympus-t vennék, hanem inkább rendszert váltanék. Bocsánat, ez a véleményem. :R

    Az én hibám, hogy nem fejtettem ki az elején a helyzetet, egyszerűen arról van szó, hogy van ez a két obim és egyéb alkatrészek is, amik Oly-k és most nem szeretnék költeni másik rendszerre, viszont a vázat mindenképpen cserélnem kell a közeljövőben valami jobbra, mert műtermezéshez ez nulla kb. Ezért szerettem volna tudni, hozzáértőktől hallani, hogy mik a lehetőségeim és nem magamtól találgatni (utánaolvasásnak már írtam, hogy mi volt az eredménye).

    Abszolút rávezettetek, hogy merrefelé gondolkodjak a jövőben, hálásan köszönöm! :R

    Ha 1-2 év múlva az Olympus vonalon maradok még mindig, akkor van esély rá, hogy benevezek egy E-5-re, amennyiben az ára lemegy arra a szintre addigra, amennyit még mindig inkább érdemes lesz rászánnom rendszerváltás helyett.

Új hozzászólás Aktív témák