Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kiskaloz

    csendes tag

    Sziasztok, picit olvasgattam befektetés témakörben és elég tanácstalan vagyok. A pmáp megjelenésekor vettem 1m forint értékben, most ismét lenne ugyan ekkora összegem befektetni, illetve havi 50-100.000Ft-t a továbbiakban. A gond viszont az, hogy az állampapír jóformán csak az inflációtol véd, reálhozamot alig-alig hoz valamit, ami teljesen elveszi a kedvem, ráadásul 5 évig nem nyúlhatok így hozzá, ami azért nem kevés idő.

    Elgondolkoztam a valuta befektetésen is, de jóformán úgyis annyival emelkednek az árak itthon, hogy csak ezt az összeget fedezné. Ha visszanézem, hogy 10 évvel ezelőtt milyen fizetések voltak, és mennyi volt a USD, CHF, EUR arány HUF-hoz képest, akkor el lehet mondani, hogy összességében nem lettél gazdagabb, mivel sokkal drágább lett itthon minden, nőttek a fizetések 10 év alatt stb. Persze nem 1:1 hasonlósággal, de azért nem ebből lesz valakinek órási vagyona.

    Szóval maradnak a részvények, ami elsőre csábítónak tűnik, aztán viszont rájöttem, hogy jóformán a gatyát is lehúzzák rólad a különböző kereskedelmi platformok. Számlavezetési díj, jegyzés, eladás, SZJA, valuta váltási ráta, különböző havi díjak a szolgáltatásért. És ezek nem ám pár száz forintos tételek. Egy 1 milliós befektetésnél 15-25 ezer forintot számolhatunk alsó hangon évente. (én az OTP és KBC platformját néztem, az OTP-nél 2k forint a havidíja csak annak, hogy tudj külföldi részvényekkel kereskedni, 1 milliós vételnél 10.000Ft-ot felszámolnak "vételi díjra"). És akkor itt még a képbe jön a hatalmas kockázat, az osztalékot fizető részvények osztaléka kb. arra elég, hogy a mindenféle díjat fedezze és hát így összességében ettől is jól elment a kedvem.

    Milyen tanácsot tudnátok adni? Mi lenne a számomra legfelelőbb befektetés, leginkább közép- hosszú távra? (3-10év) Elsősorban saját lakásra gyűjtök, amit hasonló feltételek mellett kb. 10 éven belül tudnék megvenni hitellel. A célom, az lenne, hogy hitel nélkül tudjam ezt elérni. :R

  • kiskaloz

    csendes tag

    válasz mgoogyi #38694 üzenetére

    Pontosítanék:
    PMÁP-t vettem, nem máp+-t ami ugye infláció követő és évente jelenleg kb. 4% hozammal bír, ami azért nem olyan sok. (mármint alacsony kockázathoz képest jó, de az én terveimhez 6-8% reálhozam lenne az, ami érne is valamit)

    Különböző havidíjak: OTP direkt, hogy tudj külföldi részvényekkel kereskedni 2k+ forint/hó. KBC-nél is van, csak ott eldugják valamilyen más díj alatt és "csak" 1000 forint/hó, valamelyik nap olvasgattam a legfrissebb árjegyzéküket.

    "rövid lejáratú magas kamatú kötvény etf": Ezek alatt mit értesz pontosan, van valami konkrét példád?

    Köszönöm a választ egyébként, lehet, hogy maradok a MÁP+-nál akkor, mert igazából nem értek nyilván ezekhez, csak amit internetről összeolvasgattam, de ahogy egyre jobban mélyülök bele jövök rá, hogy azért a részvényből sem lehet meggazdagodni feltétlen, főképp, ha még kezdő vagy ezen a téren.

  • kiskaloz

    csendes tag

    Etoro-ról mi az átfogó vélemény részvény befektetés/kereskedés ügyben? Megbízható vagy jobban járok ha nyitok KBC-nél egy értékpapír számlát és arra utalok? (jelenleg máshol bankolok)

  • kiskaloz

    csendes tag

    Sziasztok, jelenleg revolutot használok részvény befektetéshez de szeretnék idővel biztonságosabb platformot használni, mivel hosszú távon gondolkozom és itt ugye nincs bef. védelmi alap, nem "kézzel fogható" a cég.

    Viszont ami továbbra is visszafog hogy az itthoni cégeknél kbc/otp/erste nagyon magas a megbízási díj (7-8$). Havont 500$-t fektetnék be egy 10 részvényből álló portfóliómba.

    500$-ból 80$-t elvisz a megbízási díj, ez irdatlanul sok, -18%, ami átlagosan számolva 3-4 év hozam. És ha ezt éves szintre felszorozzuk, Durván 1000$-t fizetek ki csak megbízási díj, ezen felül számlavezetés stb.

    Érdemes lehet revolutot is hosszú távra használni annak ellenére, hogy rendkívül kockázatos? Milyen egyéb lehetőségeim vannak?

Új hozzászólás Aktív témák