Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • anjani182

    őstag

    válasz Ra3 #1025 üzenetére

    Én is ezt az Erste izét néztem, nem tudom belevágjak-e.... :F

    Forever and ever, let's make this last forever.

  • anjani182

    őstag

    Hehe, nem biztos!

    Ha egy építtető cég felhúz 5 házat akkor nyilván jobb árat alkud ki anyagra, munkára stb.

    Szép dolgokat olvasok, a neten meg van adva 1-2 készház építő cégnél, hogy x m2 házat mennyiért húzza fel neked.

    De nincs benne az árban a konténer azaz a szemét szállítás, az engedélyek, a közmű csatlakozások, terasz, térkövezés, kerítés...had ne soroljam!

    Én már csak tudom, tavalyi tapasztalat ;]

    [ Szerkesztve ]

    Forever and ever, let's make this last forever.

  • anjani182

    őstag

    válasz concret_hp #27956 üzenetére

    MaciG-re volt válasz bocsi!

    Hát...ezt pont nem tudom, mert az állításom első fele igaz rám/ránk!

    Még még 2015-ben szállítunk be egy 5 házas, sorház projektbe! Akkoriban megnézegettem ezeket a "készház" építő cégeket is! Ez 2 szintes, circa 100m2-es ház, dupla komfortos.

    Relatíve olcsón vettük, mert akkor még a szocpol csak meg volt szellőztetve (utána lett konkrét), a házak 2016. nyár-őszén készültek el, a szomszéd már eladta idén pár hét alatt kb. 20% haszonnal.

    A tapasztalatok a következők (le fogom írni a pozitívat, és a negatívat is!)

    +
    - mivel 5 ház épül egyszerre a munkások sokat ott tartózkodnak, így ha nálad végeztek is, de találsz egy hibát, akkor könnyen visszajönnek
    -relatíve jó áron volt a ház, mert a generálkivitelező alacsonyan tudta tartani a költségeit
    -mivel 5 ház épül sok dolgot bele tudsz alkudni, menet közben is meggondolhatod magad, nem ragaszkodtak kőbe vésve a szerződéshez, amit kérsz megcsinálják nem kell "lepapírozni" meg anyagiaskodni
    - a fürdő szoba bútoron át, a tükrön keresztül mindent összeszereltek/felfúrtak és be is építették, holott ezt az ár nem tartalmazza
    - a végén megfűztük őket, hogy kerítést is építsenek, 3-an összefogtunk, és egyforma kerítést vásároltunk
    - az alap árban a terasz benne volt, Montel kandalló kémény (ha kell ha nem), kocsibejáró, járda, térkövekkel, választható volt a szín és a minta, sőt mindenféle tereprendezés, konténerbe annyi szemetet dobtál amennyit akartál stb.
    - az alap cserép is Bramac vagy hasonló, nem a Dunaferr-es szutyok....

    -
    - a munkások egy része trehány volt, oda kellett figyelni, sajnos így is maradtak hibák, amit nem nagyon akarnak kijavítani, szóval a kisebb dolgokat ami filléres, inkább normális mesterekkel kis pénzért megcsináltatjuk
    - van 1-2 nagyobb hiba, azt is meg kell csinálni....

    A házak relatíve modernek, jól szigeteltek, az egész éves! gázszámlánk 90.700 Ft volt, melegvízzel együtt, minimum 22.4 fok nappal, este és reggel 23.4, termosztát szerint! Elektromos padlófűtés kb. 20-25e Ft-ot tett ki egy télre, de ebből kis teljesítményűt választottam, csak komfort növelő, ezzel fűteni nem lehet, reggel és este volt üzemben a télen! 130w/m2 a teljesítménye.

    Az egyéb költségekről csak nagyságrendileg tudok nyilatkozni, amit hallottam:

    - gázterv bőven 1M felett
    - 1 konténer szállítással 25-30e Ft/fuvar
    - teraszt építés kb. 10-15e/m2
    - térkövezés, anyaggal, alábetonozással stb. 5e /m2 legalább
    - kerítés építés anyag nélkül 5-10e /fm fajtától függ
    - kandalló kémény anyag+építés 200e
    - tereprendezés +föld elszállítás 7e /óra + konténer díja

    [ Szerkesztve ]

    Forever and ever, let's make this last forever.

  • anjani182

    őstag

    válasz anjani182 #27957 üzenetére

    Arról nem beszélve, hogy hozassál betont, térkövet, vágassál zárt szelvényt a kerítéshez, vegyél fát, kezeltesd le...ezekről ne is tegyünk említést! Itt ezek mind-mind benne voltak az árban...ha kellett volt markoló, ha kellett volt teherkocsi stb., ha kellett volt pluszba térkő, szegélykő az építkezésen, beton mindig volt, mert közben folyt a következő projekt!

    A kerítéssel elég mellélőttem:

    http://kapu-kerites.com/keritesepites-arak.html

    Innen a 2. van a hátsó kertbe, nekünk ezt mindenestől 35e /fm-be csinálták (mondjuk bealkudtuk ÁFA kedvezménybe, tehát ingyen volt). Elől az OBI-s horganyzott van, részben ingyen, ez volt kb. 13-15cm circa 120e amit én fizettem, anyaggal, mindennel.

    Ja alapárban színes csatorna jár, aranytölgy ablakok, ajtó, hőszigetelt alu-redőny, szintén aranytölgy, az erkélyre motoros jár, mert elég nagy!

    Egy szó mint száz, hiába nézel ki a neten egy céget, aki pl odaírja, hogy 200e/m2 áron felhúz neked csak egy házat, ha van telked, azok messze nem tükrözik a valós költségeket!

    [ Szerkesztve ]

    Forever and ever, let's make this last forever.

Új hozzászólás Aktív témák