Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • föccer

    nagyúr

    válasz lajafix #9737 üzenetére

    Közben gondolkodtam ezen a kérdésen. És ugyebár ha elkezdjük kifizetni a chf és eur hiteleinket, az azt jelenti, hogy nagy mennyiségű forintot kell eladni, aminek a következménye, hogy gyengül a forint. Ha ezt nem tesszük, akkor a nagy törlesztők miatt tövábbi hiteleket kell felvenni, ami szintén a forint gyengülését okozza, ami miatt tovább nőnek a devizában lévő hitlek és azok kamatai.

    Tehet ha jól látom az egy tökéletesen feltalát pénzügyi feneketlen kút. Gyakorlatilag bármennyi pénzt tolunk bele, mindenképpen több hitelünk lesz.

    Szép kilátások mondhatom. Azt lehet tudni, hogy ki és miért írta alá a lánc elején az első ilyen papírt?

    Egyébként az az elgondolás mennyire helyes (és most megint a saját tanulásom végett kérdezem), hogy ha mondjuk egy igen erős kamatemeléssel visszanyomnánk az árfolyamokat valamilyen "elfogadható" szintre, és ezen az árfolyamon kifizetni az államadóságot. (tekintsünk el a miből kérdsétől :D ). Természetesen a lakossági deviza hiteleket is átemelve forintosra.

    Miután ez a bőduletes forint eladás miatt az egekbe ugrana az árfolyam meg pont tenni az euró zónára még vagy 20 évig. Úgy gondolom, hogy ha nem kellene éves szinten a rengeteg hitelre kifizetni az a bődületes mennyiségű kamatot, akkor még mindig elboldogulnánk.

    Mindemellé meg lehetne hírdetni azt, hogy a kamatemelésnél mindenki, akinek van valamennyi pénze, az vegyen erót, ezzel is csökkentve a forint eladás hatását. Miután az árfolyam fent van az egekben, meg szépen visszaváltani, és egy tekintélyes árfolyamnyereséget zsebre tenni.

    Szóval, hol a hiba a gondolatban?

    üdv, föccer

    Építésztechnikus. Építőmérnök.

Új hozzászólás Aktív témák