Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • goccer

    aktív tag

    válasz mgoogyi #31947 üzenetére

    És akkor még ott van az, hogy akinek több szerződése van, annak nem feltétlenül ugyanakkor járnak le az LTP-i, és ezeket sem önerőnek fogják felhasználni. Az utolsó napos kötők ("hozamvadászok" :W ) jelentős része szerintem nem élete első LTP-jét kötötte. Az én környezetemben legalábbis biztos nem.

    [ Szerkesztve ]

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz mgoogyi #31947 üzenetére

    Persze. anno kb 10éve olvastam ilyet, azóta tuti mások az arányok, lehet/vszeg sokkal magasabb azoké akik hitelt előtörlesztenek vele. De ez is találgatás.

    LTP halmozható. Aki lakást akart nekiállt sporolni annyi LTP kötött jellemzően amennyit félre tudott rakni. Ha 20at akkor egyet, ha 100at akkor 5öt, ha 200at akkor 10et. Nálunk is fut kb mindenki nevén gyereket is beleértve. Ennél jobb előtakarékosság nem létezett lakásra.

    Nem kellett annyira időzíteni. 4év helyett fizettted 5ig. Még csak 3éve fut? max hitelt kérsz, bank simán megadja. Te meg majd előtörlesztesz 1év múlva.

    más: Én LTPt egy okból biztos sajnálom, hogy megszünik. Volt egy nevelő jellege. Minden hónapban rakj félre ennyit és ha nem tv, mobilra... hanem lakásra költöd visszacsorgatnak vmit az adódból érte. És tök jó lenne ha az állam helyettesíteni vmivel még ha az sokkal rosszabb konstrukció is lesz. pl pmáp kamat de ha lakásra költöd rádob még 2-3%ot. megtakarításokat is terelné PMÁP felé, nevelő jelleg is megmaradna.

    @axblatter: erősen off: hogy lennénk jók benne? Még a fégarmy is megszünt 15éve, fég meg kb 25. És AMD már akkor is egy 40éves konstrukció volt. Egy általunk választott, nemsokára összeszerelt cseh bren fényévekkel modernebb. btw modern marokfegyver gyártás is van MOon.

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Új hozzászólás Aktív témák