Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • concret_hp

    addikt

    válasz Stanlee #30711 üzenetére

    btw a fokvárosi helyzetről van valami aránylag friss írás? amikor az volt, hogy elzárják, akkor nagyon sokat írtak róla, meg hogy várhatóan 2-3 hónapig nagyon limitált lesz, de mi a helyzet mondjuk most? vagy mi volt amikor már 1-2 hónapja nagyon limitált volt?

    vagy fullba vagy sehogy :D

  • attiati

    veterán

    válasz Stanlee #30711 üzenetére

    Csak nem tudom, hogy költözéssel vagy kútfúrással mennyire lehet apokaliptikus időkre készülni.
    Ha Mo-on nem lesz víz, akkor már sok más helyen sem. 7 milliárd ember pedig nem fér el Svájcban és Izlandon. Tehát az emberiségnek előbb kell megoldást talánia valahogy máshogy, mintsem kitalálja a Föld lakossága, hogy mindenki költözni akar.

    Apokalipszisig ott van az ivóvíz használatának korlátozása (napi 6 tusolásra, kocsimosásra, wc lehúzásra, öntözésre). Nagy vízigényű termékek eltüntetése, vagy drasztikus megdrágulása. Tengervíz ihatóvá tétele és egyéb innovatív megoldások. Előbb kell alkalmazkodnia az emberiségnek.

    Pont az vezet a mostani helyzethez is, hogy mindenki elkezd önző módon egyéniben gondolkozni (költözés, saját kút fúrása, víz ETF vásárlás és egyéb kreatív megoldások). Ez csak arra elég, hogy továbbra is folytathassa a pazarlást vagy meggazdagodjon, vagy benne legyen az utolsó megmaradt 1-1000 millió emberben.

    Mi bevonulunk a légkondis helyiségbe, de a halak nem bírnak el még 2 fokos tengervíz felmelegedést. Utána nekem lehet akármilyen kutam és élhetek Svájcban, de a Földi ökoszisztéma 2 év alatt drasztikusan összeomlik és nem sok élhető hely marad a Földön és azok sem hasonlítanának még nyomokban sem a mostani életmódra.

  • attiati

    veterán

    válasz Stanlee #30711 üzenetére

    Csak nem tudom, hogy költözéssel vagy kútfúrással mennyire lehet apokaliptikus időkre készülni.
    Ha Mo-on nem lesz víz, akkor már sok más helyen sem. 7 milliárd ember pedig nem fér el Svájcban és Izlandon. Tehát az emberiségnek előbb kell megoldást talánia valahogy máshogy, mintsem kitalálja a Föld lakossága, hogy mindenki költözni akar.

    Apokalipszisig ott van az ivóvíz használatának korlátozása (napi 6 tusolásra, kocsimosásra, wc lehúzásra, öntözésre). Nagy vízigényű termékek eltüntetése, vagy drasztikus megdrágulása. Tengervíz ihatóvá tétele és egyéb innovatív megoldások. Előbb kell alkalmazkodnia az emberiségnek.

    Pont az vezet a mostani helyzethez is, hogy mindenki elkezd önző módon egyéniben gondolkozni (költözés, saját kút fúrása, víz ETF vásárlás és egyéb kreatív megoldások). Ez csak arra elég, hogy továbbra is folytathassa a pazarlást vagy meggazdagodjon, vagy benne legyen az utolsó megmaradt 1-1000 millió emberben (még pár évre).

    Erre sajnos csak egy megoldás van és az közös.

    Mi bevonulunk a légkondis helyiségbe, de a halak nem bírnak el még 2 fokos tengervíz felmelegedést. Utána nekem lehet akármilyen kutam és élhetek Svájcban, de a Földi ökoszisztéma 2 év alatt drasztikusan összeomlik és nem sok élhető hely marad a Földön és azok sem hasonlítanának még nyomokban sem a mostani életmódra.

    Ha nincs víz, akkor szerintem nem az a jó megoldás, hogy honnan lesz víz, hanem hogy miért nincs?
    Ha mindenki vizet kezd vadászni, abból baj lesz. És addigra nem lehet kilépni majd az utcára sem.

    Japánban 40 fok volt hetekig, 80%-os páratartalommal, amire azt mondják, hogy kb 48 foknak érzi az ember. Szauna. De persze semmi gond, mert tudnak a légkondis szobában 3 hűtőt hajtani és közben Nintendozni. Ugyanaz, mint amikor éveken át gyógyszert szed valaki, de az okokat nem derítik ki és nem is hajlandóak változtatni. Pedig egy tök jó jelzés a test részéről, hogy baj van. A gyógyszer elnyomja a problémát.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák