Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • viharhozo

    addikt

    válasz Mercutio_ #23164 üzenetére

    Nem akarok mindenkinek egyesevel valaszolni, ez WiZARDnak is szol.

    Leirtam mar egyszer, de egye fene meg egyszer: ne keverjetek bele a politikai nezeteiteket egy gazdasag ertekelesebe! Attol, h vkit szeretsz vagy nem szeretsz a szamok meg nem valtoznak. Teljesen mindegy, mit lehetett (vagy kellett) volna maskepp csinalni, a jelenlegi adatok es a kovetkezo harom-negy eves kilatasok Magyarorszag felminositeset indokolnak. Lenyegtelen, h ennek mi az oka, vagy kinek koszonhetjuk, ez van.

    Az alacsony energiaarak, a deivzahitelesek visszateritese, az olcso hitelek olyan kornyezetet teremtenek, ami jelentos novekedest biztosit legalabb 2018-ig. Hogy utana mi lesz, arrol lehet - de most meg szerintem ertemetlen - vitatkozni, inkabb tessek elvezni a helyzetet (vö. jobban elunk, mint negy ev mulva).

    Pl. amire sokan nem gondolnak. Az allam a most lejaro 5-7-10%-os kamatozasu adossagat 3%-on tudja refinanszirozni. Ez hosszu tavon onmagaban is hatalmas osszeg, raadasul egy csomo devizaadossagot forintra lehet cserelni, kiveve az egyenletbol az arfolyamingadozast.

    Durvasága miatt töröltem - moderátor.

Új hozzászólás Aktív témák