Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsoltee10

    addikt

    válasz lapa #15346 üzenetére

    Érdekes dolgokat írtok, elmondom, én hogy tervezek hosszú távon.

    1. Mindennemű hitelt felszámoltam,
    2. ha van lehetőségem, termőföldet veszek, az mindig érték lesz, mert élelmiszert lehet termelni rajta...
    3. leszigeteltem a házat, újak a nyílászárók. Fűtés fával.
    4. van fúrt kutam, amelyről 1 hónapja kaptam meg a vizsgálati eredményt, hogy iható a vize.
    5. bármikor teljesen önellátó tudok lenni hús-zöldség-gyümölcs fronton. Jövőre lesz kész az éléskamra...befőttek, lekvár, méz, stb.
    6. ha lenne értelme, hasznosítanám a napenergiát, egyelőre nem rentábilis, több megrögzött zöld ismerősöm próbálkozik, számításaink szerint 20 év alatt megtérül, ha addig nem romlik el sosem...
    7. van folyamatosan 2 évi normális megélhetéshez szükséges tartalék a bankban, Ft-ban. Annyira egyelőre nem tartok az összeomlástól, hogy kp-ben tartsak itthon CHF-et, az már meredek. :)
    8. rövid távú tartalékon felüli megtakarítást eddig a fentiek megvalósítására fordítottam.
    9. hosszú távú megtakarításon jelenleg gondolkodom, egyelőre marad a CIB féle Malacpersely, aztán gondoltam én is aranyra, de annak most magas az ára. 1000 Dollár/uncia árfolyamon lett volna érdemes beszállni.

Új hozzászólás Aktív témák