Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lajafix

    addikt

    válasz V.Stryker #1 üzenetére

    először is azt tisztázd magadban hogy mihez értesz, mit szeretnél csinálni.
    másodszor: gondold át, hogy lenne e rá igény a környékeden, valamint azt hogy 1000 ember csinálja-e ua azt már?
    harmadszor: tartsd magadban, a konkurencia jön magától, nem kell keresni. :)
    negyedszer: ha már elérsz arra a szintre, hogy hivatalosan csináld, jól gondold meg, mert az állam képes a legelszántabb vállalkozói akaratot is elkoptatni elvonásaival.(szvsz legjobb eva körben 0 öltségszinten kavarni)
    (ötödször: a multi ua adót fizet gyakorlatban, mint a magyar kkv, ha nem hiszed nézd meg az alkalmazott bejelentési gyakorlatot, nincs miért őket szidni...)

    +1: legyen egy jó könyvelőd.

    [Szerkesztve]

    Rock'n Roll

  • Josh

    tag

    válasz V.Stryker #1 üzenetére

    Igazából én csak 2 dolgot szeretnék mondani. Az első az lenne, hogy az amerikai bestsellerek nagyon nagy része azzal foglalkozik, hogy hogyan legyen sikeres a vállalkozásunk, hatékony vállalkozásszervezésről szól (amit a multik csinálnak, azokat a trükköket és fortélyokat érdemes a kicsiknek is átvenniük). Érdemes a saját fejedbe beruháznod, megismerni mások hiábáját, hogy te azokat már ne kövesd el, tehát első mérföldkő az lenne, hogy egy pár könyvet elolvasni a vállakozásokról, és azok működtetéséről.

    Mondjuk gondolj csak abba bele, hogy a tőzsdézni nem sokan mernek elkezdeni egy kis előképzettség, utánaolvasás nélkül, akkor egy vállalkozáshoz miért fognak hozzá felelőtlenül az emberek? Pedig egy bádogosnak is értenie kell(ene) a könyveléshez, a marketinghez, stb...

    A másik amit még fontosnak tartok, hogy nézd meg a saját eszközeidet, mi olyan cuccod van, amivel esetleg elindíthatsz egy vállalkozást? (Földterület, teherautó, számítógép-internet hozzáféréssel? :F )

    Hol laksz, milyen a környezeted, mihez értesz?

    A harmadik pedig, ami szerintem a legfontosabb. Ne ülj a sarokba, és gondolkodj! Ne ülj a sarokba. Folyton legyél benne az életben, ismerj meg új emberekkel, akik hasonlóak hozzád, köss ismeretségeket, építs kapcsolatokat.

    Gondolj csak bele, a csajok sem akkor vesznek észre, ha ülsz a sarokban....

    Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

Új hozzászólás Aktív témák