Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ennn

    csendes tag

    Sziasztok!

    Ajándékba szeretnék venni kompakt fényképezőt. A gép kezdőnek lenne, aki eddig filmes automata géppel fényképezett. Tájkép, beltéri kép, családi kép mind jó kellene hogy legyen a lehető legautomatább módban.

    Egyik jelöltem a Canon A590 IS-t, a másik Panasonic Lumix LZ8 (ez olcsóbb). Erről az utóbbiról véleményt sehol sem találok.

    Megéri a drágább Canont venni? Valójában ennyit nem szerettem volna költeni, és a Panasonic is fel van szerelve optikai képstabilizátorral, meg intelligens automata üzemmóddal, meg minden jóval. Kezdőnek ajánlható szerintetek?

    Köszi.

  • Ennn

    csendes tag

    válasz Mario88 #15636 üzenetére

    Hát igen, tanácstalan is vagyok: adatok alapján kb. egyszintűek. A Canon mégiscsak Canon, de drágább is...

  • Ennn

    csendes tag

    válasz rumos14 #15640 üzenetére

    Köszi a válaszokat, én is a Canon mellett döntöttem, tetszettek a színek a tesztképeknél, amiket néztem. Végül is mindkét képnél a zajosodást említik problémának, szóval nincs tökéletes gép (ezen az áron meg pláne).

    Ma próbálgattam is a gépet ezerrel, hogyha hibája van, időben visszavihessem - és a nap végére sajnos találtam. Sötét háttérnél pirosan világító pixel(ek) az LCD kijelzőn, de a furcsa az, hogy exponáláskor és képnézegetéskor eltűnik. :F Azt az elméletet gyártottam erre, hogy ilyenkor kisebb az LCD fényereje egy sötét ponton (nyilván), mint keresésnél, ezért halványul el a piros pixel. Szépen kérem, javítson ki a hozzá értő, ha tévedek, mert szerintem megyek holnap cseréltetni... :O HELP!

    Amúgy jó kis gép, tetszik a teljesen automata (Easy) üzemmód, épp kezdőnek való, a részletes adatokat pedig megnézve még a kezdő is eljátszogathat a manuális beállításokkal, mert van miből kiindulnia.

  • Ennn

    csendes tag

    válasz Ennn #15648 üzenetére

    Helyesbítés, a képeken is rajta van a hiba... most találtam meg. Szóval jó kis gép de gyári hibás érzékelő... ez gyakori? :((( Azért most csökkent a lelkesedésem... Vihetem vissza becserélni.

  • Ennn

    csendes tag

    válasz rumos14 #15652 üzenetére

    Teljesen normálisak voltak, nemhogy cserélték, a pénzt adták vissza. Csak megmutattam két képen ugyanott a pontot és ennyi. Mert 3 napon belül.

    Hazahoztam egy ugyanolyat, mondván ez biztos ritka hiba... ki is próbáltuk, mielőtt megvettem. És: ezen is van egy hiba, ugyanolyan! :O Az áruházban hiába próbáltam ki a gépet, nem látszott, mert ott sok a fény, de mikor itthon szürkületben fényképeztem, kis piros pötty kezd el látszani a kijelzőn, ott van a képeken is.

    Milyen gyakori hiba lehet ez? Vagy nem ritka, de a legtöbben nem veszik észre, mert csak nappal fényképeznek? :O Mehetek vissza megint, másodjára kétlem, hogy ugyanolyan kedvesek lesznek...

  • Ennn

    csendes tag

    válasz rumos14 #15656 üzenetére

    Köszi, ha magamnak vettem volna, talán elgondolkodtam volna azon, hogy ez mennyire fontos, vagy szervizeltetem... de mégis, vadiúj gép, ráadásul ajándéknak szánom. Szóval visszavittem ismét. A boltban gondoltam kipróbálom, ha van még gép, és ha jó, elhozom (most már hogy tudom, hogy kell ellenőrizni - először nem jól csináltam).
    Volt gép, jó volt, elhoztam. Összesen négy gépet néztem, ebből egy volt jó, kettőn pirosan világító pixel volt (a visszavitt két gép), egyen kék - elég rossz az arány. Az Auchanban (Csepelen) volt ez a műsor, aki ott vett mostanában akciós Canon A590 IS-t, jó, ha ellenőrzi. Mondjuk napfényes családi kirándulásos fotóknál nem érdekes.

    Hogy ez hogy történhet meg, egy ilyen jó kis gépnél, nem tudom. :F

    Közben keresgéltem a neten, a pixelhibákról általánosságban ezt találtam, jó tudni: [link]

    A lényeg:
    "Pixelhiba a CCD-n nem lehet. A hátsó kijelzo LCD-n nyugodtan, az a kutyát nem érdekel. A pixelhiba megállapításának legjobb módja, hogy rátesszük a kupakot a gépre, vagy ha nincs kupak, akkor egy fekete lapra fordítjuk az optikával lefelé, és egy csomó jó hosszút fényképezünk. A pixelhiba jellegzetessége (a zajjal ellentétben), hogy mindig pont ugyanabban a pontban van.
    Van olyan, hogy egy gép CCD-je gyárilag pixelhibás, és ezt a gyárban is kimérik. Ilyenkor lazán elteszik az ilyen pixelek koordinátáit egy táblázatba, és a gép simán bemásolja a szomszéd pixel értékét a rossz helyére fotózáskor. Ezt a fenti módszerrel nyilván sose fogod kimérni."

    Köszönöm a válaszokat! :) Remélem most már minden rendben lesz a géppel.

  • Ennn

    csendes tag

    válasz rumos14 #15660 üzenetére

    A minőségbiztosítás problémára tippelek én is, az újracsomagolás azért túlzásnak tűnik.

    Épp ennek a típusnak mostanában nagyon megy le az ára, sok helyen ajánlott gép, egyre keresettebb, sok kell belőle. Aki dolgozott már gyárban (én igen), az tudja, mit jelent, amikor nyomatják a termelést, egy műveletre fordítható időt csökkentik, és még millió oka lehet a minőség (jó esetben átmeneti) gyengülésének. Mert a sok reklamáció remélhetőleg veszteséges, és akkor szigorítanak újra... (Ez a hibatípus pedig olyan, amit legtöbben nem vesznek észre, vagy legalábbis később.)

    Egyébként épp a gyári tapasztalat miatt nézek meg elképesztően minden műszaki cikket mielőtt és miután megveszem. Persze gondolom egy fényképezőgép érzékenyebb dolog, mint más, a gyár is biztos másmilyen, de termelni ott is kell x darabot egy nap, ezért inkább gyanakodjon az ember...

Új hozzászólás Aktív témák