Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soká

    senior tag

    válasz Zoli-bácsi #59005 üzenetére

    A kérdésedre én nem tudok felelősséggel válaszolni, mert csak az egyik gép volt a kezemben (a Nikon nem)
    De azért is suta a kérdés mert két nagyon különböző kategóriát hasonlítasz össze, a kérdés kicsit olyan, hogy egy mountain bike vagy egy országúti kerékpár a jobb? És miután ennyire különböznek egymástól ezek a gépek, neked kell tudnod, mi a fontosabb. Ha magamból indulok ki és abból, hogy ételt, autót, hardvert kellene fotóznom, ahhoz egyértelműen jobb a Canon, mert elég az általa nyújtott zoomátfogás és miután nekem a jobb képminőség fontosabb, így beérem azzal a kütyüvel, ami kevesebbet ígér, de többet nyújt. Ráadásul én eleve nem vennék olyan gépet, ami nem tud RAW formátumot, a Nikon meg ha jól látom csak jpg-ben fotóz. Ugyanakkor aki előre tudja, hogy ő nem fog RAW-val vacakolni, annak ez nem szempont. Szerintem nézz szét, tölts le a két géppel készült fotókat és a magad minőség iránti érzékenysége eldönti, hogy mi a fontosabb. Mert ha nem érzed jobbnak a Canon képeit, akkor neked jól jöhet az a többlet, amit a Nikon nagy zoomátfogása nyújt, esetleg a kihajtható lcd.
    Az biztos, hogy fényszegény környezetben a jobb fényerejű és nagyobb szenzorú Canon jobb képet képes produkálni. Állvány és nem mozgó tárgyak esetében ennek nincs nagy jelentősége, egyébként igen. A Canonnal végveszélyben tudsz manuálisan élességet állítani, a Nikonnal nem. És ezeregy szempont, ami eszembe sem jut.

    Azt sem tudom eldönteni helyetted, hogy a Nikon nagyobb tömege és a furcsa - de talán nem is rossz - tápellátási lehetőségei (alkálielem, és/vagy li-ion akku-készlet) előny vagy hátrány? Minden esetre add hozzá, hogy a Nikonhoz külön kell megvenni az elemeket/akkukat.

Új hozzászólás Aktív témák