Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz thomasthomas #1903 üzenetére

    tanács, hogy pixmanianal nevásárolj.

    észrevétel: -a 6500ban nincs képstabi. -és csak az XD kártyát támogatja azaz ha jóllátoma feltételeidnek 2pontban máris nemfelel meg.

    javaslat: Mond el mitakarsz fényképezni, mikor és mi úgy sokkal jobban tudunk neked gépet javasolni, segíteni.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • eszgabor

    aktív tag

    válasz thomasthomas #1903 üzenetére

    Nekem Pana TZ-1 van már egy éve és van amiért szeretem.
    Előnyei:
    -zsebben elfér a 10x zoom ellenére,
    -van képstabilizátora, (1/4 - 1/2 mp-es idővel is lehet bemozdulás nélküli képet csinálni stabil kézzel!)
    -magyar a menüje (bár ez nem volt szempont a vásárlásnál)
    -van 5Mpixele
    -tud 640x480 30fps videót hanggal felvenni a memóriakártya kapacitásáig (és 16:9-es 848x480-ban is) 2GB-os kártyát kezel maximum
    -2.5'' nagyon szép kijelzője

    Ami miatt nem szeretem:
    -kinőttem, hiányzik a manuális beállítási lehetőség (se rekesz, se záridő, csak iso, meg fényerő)
    -kicsit talán zajos az érzékelője
    -videóban, ha fénylik valamilyen felület, akkor függőleges csíkok lesznek, valószínűleg a prizmának köszönhetően, mert az érzékelő nem a lencsék meghosszabbított vonalában van, hanem oldalt, hogy helyet takarítsanak meg

    Ami most kicsi és érdekes lehet szerintem az a TZ-3.
    (az érzékelő jobb-nagyobb lett: 7Mpixel és az iso is nőtt, bár az optikafényereje szerintem romlott a TZ-1-hez képest és az érzékelő szerintem már nem oldalt van, hanem a lencsék mögött, ahogy a többieknél is; támogatja az SDHC szabványt, ami tudtommal 32GB-ig megy el; 3''-os kijelző)
    Magyarországon talán most kezdik forgalmazni, de meggondolandó itt venni, mert az USA-ban a TZ-1 300USD, a TZ-3 meg 350USD. (vagyis a különbség átszámítva csak 10000Ft)
    Nálunk ez a következőképpen néz ki.
    TZ-1 50 eFt
    TZ-3 100 eFt
    Mindig mondom, hogy gazdag ország ez!
    Szegény amerikaiak nem tudnának ennyit adni érte, ezért kell itt behozni az új fejlesztés költségeit....
    Utána kellene kérdezni, hogy ''világgaranciás''-e, mert, ha igen, akkor sokkal jobban megéri onnan rendelni és ha baja van, akkor itt is megjavítják....

    Van élet a Dokumentumok mappán kívül is...

Új hozzászólás Aktív témák