Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hNorr

    csendes tag

    Üdvözletem, kedves fórumozók!

    1.: Mennyit szánnál rá?
    20 000 Ft alatt, ezt nem szeretném túl lépni, 15-re gondoltam de ha valóban megérné akkor szóba jöhet a 20, de felette semmiképp már nagyon sürgős a dolog és diákként többet nem tudok rászánni, így nem lehet mélyen a pénztárcába nyúlni ...

    2.: Milyen gépre kötnéd?
    - asrock e3v5 OC, xeon 1230v5 processzor, + OC még elválik, 4,6-ig 1,35V
    - egyelőre 1db 8Gb ram de 16Gb-ra bővíteném dualchanelbe
    - 1db 256 Gb SATA3 SSD + 1db 7200 rpm hdd
    - ventik még nincsenek betervezve, alap intel processzor hűtő, amit később leváltanék
    - gtx 1060 3Gb egy ideig, viszont később 750Ti lesz, majd idővel szeretnék egy 1060-at

    Relatív sokat fogom használni, így talán szempont lehet a hatásfok és az alapzaj.

    outervision.com számítása alapján az ajánlott PSU Wattage: 471 W
    bequiet maximum wattage requirement 313 w

    első pc építésem így kevés a tapasztalatom
    Szóval 500-550W körüli tápok között keresgéljek? Okos dolog-e drágább,minőségibb használt tápokat megcélozni az aprón, amin van még 2-3 év garancia? Vagy inkább egy 15-20 as kategória újonnan.

  • hNorr

    csendes tag

    válasz _Atesz #119513 üzenetére

    Megfogadtam a tanácsát, és meg is rendeltem a bitfenix formula 450W tápot. Köszönöm a segítséget. Szombaton megyek is érte.

    Az egyik cimborám nemrégiben vett egy be quiet! Pure Power 10 500W Silver (BN273) tápot, és egy gigabyte z77-d3h laphoz, i7 3770K, gtx 1060 3G konfighoz csatlakoztatta. Gép indulás még rendben volt, viszont stressztesztnél, illetve játéknál lekapcsolt a gép. Nem akart bajlódni vele, lakótársa tápjával tökéletesen ment a gép (Chieftec Smart 500W GPS-500A8). Így elcserélték, a bequiet táp a másik gépben gond nélkül működik.
    Előfordulhat hogy a bioson belöl kell valamit állítani, esetleg kompabilitási probléma vagy mi lehetett a gond?

    [ Szerkesztve ]

  • hNorr

    csendes tag

    Sziasztok!
    Mesterek! Segítsetek! :D

    Korábban ryzen 3600-al és egy 750ti-al hasított a gépem, BitFenix Formula 450W táppal.
    Teljesen meg voltam elégedve a táppal, fórum ajánlás alapján vettem. Az újításra viszont kevés lenne.

    1.: Mennyit szánnál rá?
    50k kb :F olcsóbbnak örülnék..
    2.: Milyen gépre kötnéd?
    RYZEN 5800x ; B550 Tomahawk ; ZOTAC RTX 3070 Ti AMP (8+8+6pin) ; 1db M2 SSD ; 1HDD ; ATX felsőtápos ház
    _
    + a halkság előny + félpasszív előny

    kutatás a fórumban: Corsair RM650x < ez már inkább 60
    Ion+ 660W Platinum , Seasonic 650W Focus GX 80+ , EVGA SuperNOVA 650 G6 < 50 körül
    persze a legjobb ár-érték arány számítana, akár kisebb táp is ha elég
    előre is köszi

Új hozzászólás Aktív témák