Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zsoca_D

    tag

    Sziasztok!
    Táppal kapcsolatos kérdésem lenne, de nem a vétellel, mert a táp(ok) már adott(ak).
    Van egy bányagépem 6 VGA-val.
    A proci, alaplap, 4G RAM, SSD minimális fogyasztás.
    Az egész rendszer a fogyasztásmérő alapján 1180 és 1250W között "eszik".
    Lesz két EVGA 750 Bronzom (1db BQ és 1db B3). Azért "lesz", mert eddig hozzá volt kötve még egy B3, de az csak ideiglenesen volt nálam.
    Alap buta kérdés:
    1. A 750W ugye nem a felvett, hanem a max leadott teljesítményt jelöli? Mert akkor a rendszer inkább 1000W körül húz a tápokból.
    És itt jön a fő gond. Pci kábel így kevés a kártyáknak. Darabjának 2 kell. Tehát:
    2. Ráköthetem a kártyát olyan kábellel a tápra, ami 2xsata -> 8 pin? Vagy esetleg olyannal, ami 2xmolex -> 8 pin? A risereket eleve sata -> 6 pin átalakítóval kötöttem, de annak nem is kell gondolom túl nagy erő.
    (A kártya 6 pin-es tápolását úgy tudom eleve nem köthetem ilyen 1xsata -> 6 pin-re.)

    A kártyák fogyasztása egyenként számításaim szerint max 170W lehet, ha a táp kb 85% hatékonysággal működik.

  • Zsoca_D

    tag

    válasz Enter65 #113842 üzenetére

    Eleve 3-3 arányban akartam megosztani a kártyákat, de sajnos nem sikerült átadnom a mondandóm lényegét. :)
    Minden kártyának KETTŐ Pci táp kell. 8+6 vagy 8+8 pin (Rx570 és Vega).
    Tehát egyszerűen fizikailag nincs annyi csatlakozóm (közel sem), mint amennyi kellene.
    Gyakorlatilag 4 kártya rákötése után elfogy a Pcia csatlakozóim száma. Sőt...
    BQ-nál van 3db 8pin és 3db 6pin (tehát még 2 kártyára sem elég direktben). Ott adtak gyárilag egy 2x6->8pin átalakítót. Így jött ki a 4x8 és marad egy db 6-os. B3-nál van 4x8, és nincs 6-os (ez pont két kártya).
    Valahogyan ki kellene hoznom még táponként 2x8pin-t.
    BQ-nál ki tudom hozni egyszerűen ezt, ha a molex használható kártya tápolásra. Két külön molexos ága van összesen 5 csatlakozóval, így 2xmolex->8pin egyiken és másikon is, így megoldottuk a harmadik kártyát erre a tápra és maradt "lógóban" egy molex és egy 6pin.
    B3-nál viszont sima 4x8pin van, és nincs 6pin-es ág. Ráadásul molex-ból is csak egy ág van 3 csatlakozóval. Itt nem tudom még akkor sem megoldani "tisztán", ha a molex nyugodtan tápolhatja a kártyát (nincs 4 molex-em). Itt gondoltam "bevetni" azt az átalakítót, amit láttam: 2xsata->8pin.
    Riserek táplálása nem hiszem, hogy gond lenne, mert azok úgy tudom nem húznak nagy áramot, és eleve sok belőlük úgy van kialakítva, hogy 1 satáról megy. A kártya a fő áramot a 8pin/6pin-ből veszi.

    PS Közben eszembe jutott egy olyan kombináció is, hogy kicserélem a molex kábelt a két táp között (mindkettő EVGA 750), és akkor a BQ-nál a fennmaradt 6pin és egy molex-ből csinálok 8pin-t. Még nem néztem, de sejtem, hogy ilyen átalakító is van.

  • Zsoca_D

    tag

    válasz Enter65 #113850 üzenetére

    Uhh... "Zöld" vagyok a témában. A moduláris rész azt jelenti, hogy azok a csatlakozóhelyek a tápon, amikbe bemennek a gyárilag adott kábelek? És esetleg az egyik ilyen helyre (VGA1,2) bedughatok egy olyan kábelt, amit csinál valaki, és van rajta 3-4 db 8pin-es vagy 6pin-es kimenet? Megosztanád a srác elérhetőségét (akár priviben is).
    Viszont visszatérve kicsit az előzőre Mert ha vehetnék is ilyen kábelt tőle, nekem ez holnapra kellene, így lehet, hogy nem megoldható.
    A sata kábeleken 3 csatlakozó van, a molex-en pedig van egy olyan is, amin 4. Elérhető valahol olyan adat, hogy ezek az ágak max mennyivel terhelhetőek? A táp hivatalos honlapján ilyet nem találok. Viszont ha egy sata legalább 15W-ra van kitalálva, akkor a 3-as sata elbírja simán a ráeső terhelést. A nagyobb kártya kap 2x8pin + riser táplálást. Mivel felső határként 170-180W fogyaszt, így ha a riser sokkal kisebb áramot is húz, egy darab 8pin max 80W lehet, amit 2 satára osztva 40W-tól sehogyan sem lehet több. Vagy itt az a gond, hogy folyamatos terhelés nem tetszik neki? És mi a helyzet ilyen szempontból a molex-el? Azon is van 3 csatlakozó. Az a folyamatos terhelést jobban bírja? Mekkora terhelésre van kitalálva? Régebben azt olvastam, hogy ha muszáj "mókolni" a tápolással, akkor inkább molex, mint sata. Ha a sata is elvileg megbirkózik 50W körüli terheléssel, akkor a molex lehet ettől "erősebb" is? Bírja a folyamatos terhelést, ha nem csúcsközelében terheljük? Tegyük fel bír 60-70W-ot (vagy akár többet is), akkor a folyamatos max 40W megárthat?

  • Zsoca_D

    tag

    válasz Zsoca_D #113853 üzenetére

    Azt hiszem megtaláltam a srácot, aki gyárt kábeleket, de neki nincs "raktáron", csak megrendelésre. Nekem az már késő.
    Viszont láttam olyan kábelt, hogy a cpu 6pi-ből csinál 2x8pin Pci-t. Ez lehetséges? Ilyenre gondolok:
    [link]

  • Zsoca_D

    tag

    válasz Enter65 #113867 üzenetére

    Köszi. Amúgy rossz linket sikerült bemásolnom. CPU 8pin-ről küld 2x Pci 8pin-t.
    Ez a helyes link: [link]
    Gondolom a CPU kábele simán elbírja az egyik 170-180W-os kártyámat ilyen átalakítóval.

Új hozzászólás Aktív témák