Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ziyan

    tag

    Sziasztok,
    Jelenleg egy Gigabyte Superb 460-at használok, amit lehetőségem lenne ingyen elcserélni (tartalék gépből) egy Super Flower SF-550P14P-re, megérné ez nekem? Tetszik a 14 cm-es venti rajta, de nem tudom milyen minőségű, és nem is nagyon találtam infót róla :( viszont egészen nehéznek érzem, esetleg ha lefényképezem a belsejét, tudtok infót mondani róla? :)

  • ziyan

    tag

    Van egy 5 éves Corsair RM750i-m, ami hibátlanul működik, de eljött az ideje egy kis fejlesztésnek.
    A mostani konfig egy 5900X, 2080 Ti, két M.2 SSD (lehet jönni fog hozzá még egy), 360-as AIO, plusz még három ház venti.
    A GPU úgy néz ki, hogy 4080 Super-re lesz upgradelve, és esélyes, hogy az év második felében hasonló kaliberű Zen 5 platformra váltok (~8900X).

    A wattokat számolgatva talán rendben is lenne a dolog (~600W CPU+GPU). Viszont az RM750i-n ugyebár nincsen 12VHPWR, ATX 3.0 és második EPS csatlakozó - habár az egyik sem szükséges, csak jó, ha van. Plusz még hozzátenném, hogy napi 16-18 órát megy a masina, néha éjszakára is bekapcsolva marad, ennek legnagyobb részében alacsony terhelésen (100-250 watt).

    Mit gondoltok, érdemes lehet-e egy újabb, legalább platinum minősítésű tápra váltani, ami rendelkezik ezekkel a funkciókkal? Mindenképpen olyat szeretnék, amelyiknél alacsony terhelésnél leáll a venti - a por és a hang miatt is, plusz nagyon megbízható, mivel munkára is van használva a gép.

    Az RM750i-m hatékonysága a beépített szenzor szerint az alapjárati 100 watt környékén ~88%, 200 wattos terhelésen pedig ~91%. Van ennél számottevően jobb, reális áron (nincs meghatározott keret, de úgy gondolnám, hogy egy 150k-s tápegység fölösleges lenne, hacsak nem tudtok meggyőzni), amire megérné váltani?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák