Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jacint78

    addikt

    válasz Turbolada II #97814 üzenetére

    Így is kell, ha halk tápot akarsz, akkor olyat kell venni ami arra lett tervezve, hogy halkan tudjon járni. Amúgy igen jellemző indulófeszültség a 4V, amivel a gyáriak már 3-500rpm fordulaton pörögnek, amíg egy drága tuingventilátor épp próbálgat elindulni (sok ilyet láttam házilag megkókányolva megbarnult nyákkal). Igazából nem is abból van a baj, hogy a ventilátor amit beleraknak kevesebb levegőt szálítana például, hanem a karakterisztikával, ahogyan reagálnak a különböző feszültségekre. A tápok gyári ventilátorai kezdetben sokat gyorsulnak, majd ahogy elérik a csúcsfeszt már kevésbbé, de a puccos tuningventilátorok épp ellenkezőleg dolgoznak, tehát alacsony fesszel a fordulat is nagyon alacsony (ha elindul egyáltalán), ezért nem jók tápba. Nekem van 2 rekesz ventilátorom én is cserélem a ventilátort minden tápomban, de így is úgy kell válogassak sok közül és mérem, ellenőrzőm, hogy a tápban nem-e melegszik valami túl, ráadásul úgy választom meg a tápokat is, hogy alul legyenek terhelve, így nem okoz gondot. a ventilátor csere, de egy CTG-ben ami alapban is nagyon pörög, veszélyes a ventilátor csere, pláne,ha laikus csinálja még akkor is, ha valaki segít neki!

    Mondjuk járható út lehet esetleg, kivezetni a tápból a ventilátor kábelét és az alaplapra kötni, de akkor megintcsak nem a táp hőmérsékletéhez lesz szabályozva az ventilátor.

    [ Szerkesztve ]

    type your text here..

Új hozzászólás Aktív témák