Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Termigáßor

    aktív tag

    válasz pcsabat #37790 üzenetére

    Annyira, gondoltam, hogy te fogsz válaszolni a címzett helyett...
    Meddig olvastad el a hozzászólásom? Kb a feléig?

    Belekötsz hogy az 550-es Raider nem a 750-es, de a Corsair TX-eket ugyanakkor egy kalap alá veszed, pedig a TX, TXv2, TXxxxM tápokban mind más belső van [link]
    Másoknak is sokat segítene ha leírnád pontosan melyik Corsair TX típusok a problémásak.

    Egyébként a Raider széria (450, 550, 650, 750) azonos elektronikára épül (csak a bemeneti puffer kondi különbözik), tessék: Raider 550 belseje, Raider 750 belseje. Tehát nagyon valószínű hogy ugyanazok a szűrő ic-k hiányoznak az egész szériában. Lehet hogy ez általános használatnál nem okoz gondot, de tuningra (ami ugye nem általános használat) nem merném nyugodt szívvel ajánlani, tudva hogy kereszt terhelésnél (crossload) a +5V kilép a referenciatartományból. Persze ilyet mai gépekkel nehéz produkálni. A puding próbája pedig az evés, és lehet hogy az adott konfignál nem lesz semmi gond, de pl egy régi P3-at kinyírna egy ilyen táp.

    Azok a tápok amiket ajánlottam kb 25-27K árkategóriában vannak, tehát nem a legdrágábbak, és azért ajánlottam 650-750W körülieket, hogy később még két videokártyával se legyen gond. Ha tovább olvastál volna akkor eljutottál volna az első csillagos megjegyzésig ahol is leírtam hogy egy darab vga esetén elég az 500W is.

    Nem akarok veled vitatkozni, de csak azért hogy rám licitálj ne mondd, hogy elég egy 400W-os táp egy ekkora rendszerhez, mert az egész gép messze nem 140W-ot fog kérni tuning mellett - terhelés alatt - ezt neked is tudnod kell(ene). Csak a vga (referencia 670GTX alapjáraton) eszik játék alatt 145-153W-ot. Stress-test közben ~170W, tuningolva pedig a 215W-ot is elérheti. És ez csak 1db vga. [link]

    Itt egy fogyasztás teszt i3770K-val szerelt rendszerről [link]. VGA nélkül 190W körül eszik Prime95 alatt. (Igen, ez egy 4.9GHz-re húzott példány, de 4,7 - 4,8 elég gyakran elérhető és nem kell hozzá folyékony nitrogén de még víz sem)

    Röpke fejszámolással 405W jön ki teljes terhelésre. Biztos, hogy rábíznád ezt egy 400-as tápra, még ha gold is?

    Nem szaporítom tovább a szót; a Guru3D is legalább 500-550W-os tápegységet ajánl egy átlagos géphez egy darab GeForce GTX 670 videokártya esetén, tuning esetén pedig valamivel többet:

    "Here is Guru3D's power supply recommendation:

    GeForce GTX 670 - On your average system the card requires you to have a 500~550 Watt power supply unit.
    GeForce GTX 670 2x SLI - On your average system the cards require you to have a 700 Watt power supply unit as minimum.
    GeForce GTX 670 3x SLI - On your average system the cards require you to have a 850 Watt power supply unit as minimum.

    Remember, if you are going to overclock the GPUs or processor, then we do recommend you purchase something with some more stamina. The minute you touch voltages on the CPU or GPUs, the power draw can rise real fast and extensively."

    Teljes cikk: [link]

    Jobbára ártalmatlan...

Új hozzászólás Aktív témák