Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pimpaxxx

    csendes tag

    válasz Pimpaxxx #24814 üzenetére

    Az új táp jónak tűnik, de a gépem továbbra sem működik :W

    Hasonló volt nálam is, mint Mustármagnál.

    Egy Asus 550W-os táp (A55-GA) volt használatban, két 18A-es 12V-os ággal, active PFC-vel.
    Egy ideje néha kikapcsolt, majd magától beindult a gép, eleinte csak közvetlenül bekacsolás után csinálta, mostanában meg XP alatt is.
    Aztán egyik nap be se akart indulni, csak a ventilátorok pörögtek, és folyamatosan világított a HDD LED, gondoltam a régi hibás HDD szórakozik, lehúztam, és el is indult a gép.
    Viszont két napja így sem ment, erre mindent eltávolítottam, kivéve az alaplapot és a CPU-t. Továbbra is égett a HDD LED és pörögtek a ventik, és ennyi, beepelés sem volt.

    Másik gépben kipróbáltam, ott az alaplapi LED jelezte, hogy van áram, de bekapcsolásra semmi nem történt. Gondoltam, hogy akkor a táp ment tönkre.

    De az új táppal szintén csak a ventik indulnak el a gépemben, és nincs tovább.

    Megnéztem egy még régebbi gépben az Asus tápot (csak 20 tűs csatlakozó van az alaplapon, a +4 lelógott róla), az meg beindult vele.

    Most akkor csak részben halt meg a táp, de közben az alaplapot is tönkretette a gépemben?
    Vagy valami más történt?

Új hozzászólás Aktív témák