Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Graphics

    Jómunkásember

    válasz Hachiko95 #115564 üzenetére

    Értem mit mondasz :)

    "De akkor már írhatnál pár példát amelyikre szerinted nem érvényes, mert a meglátásom szerint nem vagy tisztában a seasonic tápokban lévő ventilátorokkal és egy mondattal elintézed más véleményét."

    A Seasonic tápokkal eléggé tisztában vagyok. Köszi azért :R

    Azt mondtam, nem lehet általános kijelentéseket tenni. Igaz? Igaz.

    Ha nálad a halkság a szempont, az még nem biztos, hogy azért , mert egy SS táp hangosabb a többinél gond lenne... Hosszabb üzem esetleg.

    Remek dolog a sikló-csúszócsapágyas venti, csak ha bedöglik, akkor elég csúnya hangja lesz.

    Az ADDA és a Jamicon golyós ventije nem meglepő, hogy hangosabb, habár nekem volt olyanom is, és BQ mellett sem volt hangja. Viszont 10 év után sincs hangja, míg mondjuk a hasonló vonalon mozgó csúszós ventik már beálltak, mert a hőtermeléstől kiszáradtak.

    Tegyük hozzá, az újabb tápok hőtermelése csekélyebb, így bátrabban nyúlnak a csúszós ventikhez, de nagy teljesítménynél ezek is hasonló, a fent említett dolgoknak lesznek kitéve.

    Példáként említhetném az SS-xxxET sorozatot is , amelyben teljesen csendesre tekert ADDA G71-es venti volt, néma, kattogásmentes.

    De ez csak egy példa az olcsóbb szegmensből, a drágábbakat mostanság személyesen nem próbáltam, mert olcsóbb , kisebb teljesítményű gépeket használok, egy TFX 300W-os Seasonicról meg mit mondjak, hangtalan, szintén ADDA ventivel.

    Lehet egy komolyabb tápnál más véleményt alkotnék, de mint mondtam, nem akarok általános paradigmákat megfogalmazni :R

    [ Szerkesztve ]

    EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

  • korren

    aktív tag

    válasz Hachiko95 #115564 üzenetére

    Nem tudom, hogy irigyeljem-e a füled vagy sajnáljalak miatta :P

    Én személy szerint nem is értem ezt a hangtalan tápegység - de lehetne mondani más ventiket is - hajszát.

    Nekem a beszűrődő forgalom zaja hangosabb mint az 1 m-re lévő gépemé, pedig egyáltalán nem hajtok a legcsöndesebb PC címre. Ha pedig a gépen végzett dolgomra koncentrálok nem is figyelek némi alapzajra.

    Annyit akartam ebből kihozni, hogy szerintem ez azért szubjektív dolog jó részt, én nem is hajszolom.

    De biztos sok fórumtárs hálás lesz ezért a tanács/tapasztalatért is.

    (amúgy a cybenetics oldalán több a csöndesebb Seasonic mint be quiet)

    [ Szerkesztve ]

    -I like the misery. -I like this world!

Új hozzászólás Aktív témák