Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hachiko95

    aktív tag

    válasz Graphics #115562 üzenetére

    Ne is zavarjon, hogy ezt írtam "személy szerint nem kedvelem"?
    Lehet, hogy nem mindegyiket hallottuk, de én hallottam már eleget a különböző sorozatokból és láttam teszteket a vezérlésükről, hogyha valakinek egy halk tápegység kell jó minőségű ventilátorral annak ne seasonic-ot ajánljak.
    De akkor már írhatnál pár példát amelyikre szerinted nem érvényes, mert a meglátásom szerint nem vagy tisztában a seasonic tápokban lévő ventilátorokkal és egy mondattal elintézed más véleményét.
    M12, S12, G sorozatnál mind sokat forgó(2000+) ventit raktak, ezekbe gyártás kezdetén adda(tesztekben is ez volt látható), majd később jamicon volt és ezeknek alacsony fordulaton surrogós hangjuk van.
    A kis seasonic g450 [link] 450W-os gold táp létére a hozzá képest borzalmas profil [link] 50 decibel fölé engedik, látszik, hogy nem figyeltek erre. Értelem szerűen egy nagyobb teljesítményűben még hangosabb.
    Az új focus,prime(Hong Hua venti) sorozatnál vezérlés szempontjából javultak, de a focus plus 550W el van engedve 40 decibelig [link], a nagyobb 750W-es modell már 50 decibelig [link]. Még a platium tápjaik is ilyenek.
    Egyetlen olyan seasonic sorozatról tudok, amiben nem 2000+rpm feletti venti van(még az 1000W-os verzióban sem) és ennek a titanium sorozatnak van egyedül halkra állítva a vezérlése, bár venti morgás itt is lehet.

    Ezen kívül még ott van a pwm-hez kapcsolódó hang és a coil whine, amik szintén szép számmal előfordulnak.[link], [link], [link], [link], [link], [link], [link]
    [link], [link]

    Ehhez képest egy be quiet szerintem minden tekintetben jobb választás, venti vezérlése laza, jó minőségű keveset forgó ventiket raknak bele(különösen a straight,dark power), elektronikus zajok nem jellemzőek, én olyanról még nem hallottam aminek lett volna, videók sincsenek a youtube-on. Egyedül a garancia idő kevesebb, amit én hajlandó vagyok beáldozni a fentiekért cserében.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák