Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MMIX

    addikt

    válasz erikke17 #10249 üzenetére

    "Üdv, ma egy kicsit rendezgettem táp kábeljait mikor arra lettem figyelmes hogy ami megy HDD-re sata tápcsati megy egy narancssárga kábel ellenben a többi sata tápcsatin nincs. Ezen a satas tápcsatin amin van a narancssárga csak ez az egy csatlakozó van nincs több leágazás. Ez mit akar jelenteni?"

    Legyenek óvatosak a SATA tápkábelekkel. Gyakran hiányozik a 3.3V-os vezeték(narancs). Sokan használnak öreg tápegységeket molex->SATA átalakítóval. A molex csatlakozóban csak +5V(piros) és +12V(sárga) van, és +3.3V(narancs) nincs. Vannak olyan régebbi tápegységek, amik SATA csatlakozósak és még sincs 3.3V(narancs) vezetéke. Jelenleg a SATA eszközök ritkán használnak 3.3V-ot. Ez azért van, mert sokan használnak átalakítókat, és a SATA-s eszköz gyártók nem akarnak problémát okozni a 3.3V használatával.
    A jövőben készülhetnek 3.3V-ot használó eszközök is, nem árt, ha van egy SATA csatlakozóban 3.3V(narancs) vezeték is.

    forrás: www.playtool.com

    [ Szerkesztve ]

  • vzsryl

    nagyúr

    válasz erikke17 #10249 üzenetére

    Aurum jobb a NAXN 80+-nál.
    Főleg az ADATA-t és az XFX-et ajánlottam. De úgy döntesz, ahogy szeretnél.
    A CM és az Aurum belsejének minőségi összehasonlításában sok helyen a CM-et mondanák jobbnak, mert az Enhance jobban odafigyel a kondenzátor márkára. És még az is a CM mellett szól ebben a tekintetben, hogy régóta van a piacon, és eddig nem lehetett rossz tapasztalatok tömkelegét olvasni róla. Az Aurum még új, tehát sok tapasztalat még nincs vele.
    Az XFX belvilágát mindenhol kiválóra értékelték, és a bele sem a legújabb SS fejlesztés, tehát valószínűleg szintén nagyon megbízható tápról van szó. Ez valamilyen szinten igaz az ADATA-ra is, de az CWT beles.

    (#10253) Jim-Y: Jó lesz az XFX.

    megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

Új hozzászólás Aktív témák