Keresés

Aktív témák

  • Szten Márs

    nagyúr

    válasz #sasa# #15496 üzenetére

    Enermax modu82+ vagy pro82+. A baj az, hogy 425W-os a legkisebb belőle. De jobbat nem tudok sajna.

    Bull Boss:
    Két memória nem valami nagy fogyasztó és az X2-es K8-ak sem zabálnak ész nélkül, szóval igen, elbírná azt is.

  • Kombat

    őstag

    válasz #sasa# #15496 üzenetére

    Seasonic S12 II 330, Enermax Pro82+ 385, esetleg Zalman ZM-360!

  • nyunyu

    félisten

    válasz #sasa# #15496 üzenetére

    A problémám az, hogy a házhoz olcsón tudtam szerezni egy halknak mondott 750-es tápot 14cm-es ventivel

    Olyat is csak a CWT gyart :))

    Szóval a lényeg: Olyan tápot szeretnék lehetőleg nem aranyáron ami halk ( a konfig full terhelésén sem megy 24 dB fölé) alacsony teljesítményen is jó hatásfokú (ergo nem önti be a forró levegőt a laphoz), nagyobb hőtűrésű kondikkal szerelt (solid c.). Elég egy 300W körüli modell is bőségesen, és nem kell sok kanóc rá, vagy lehet moduláris (a mostani 8 SATA, 2 PCIe... mire elraktam jó helyre majd' behidaltam a 15 cm.es korbácsot olyan vastagságban összekötegelve mint az alkarom). Sokfelé nézegettem már a tápokat, de szeretném a Ti véleményeteket / tapasztalataitokat is kérni, mielőtt döntésre kerül a sor.

    Diegho emlegette multkor az innen-onnan beszerezheto olcso OEM Seasonic SS-401HT-ket, hogy milyen keves kabele van, raadasul rovidek.
    Szerintem az neked boven eleg lenne, 200W terhelesig 23dB a hangereje.

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz #sasa# #15510 üzenetére

    Lassan persze változik a tendencia a HTPC-k miatt, de most vagy léghűtés rosszabb hatásfokkal, vagy ott vannak a passzív tápok kellő mennyiségű kreditért (ott van pl. FSP ZEN 300-as változata 45W-nál már 80% hatásfokkal 20e feletti áron)

    Elindul egyaltalan a ZEN 45W terhelessel?
    Abbol kiindulva, hogy nalam A64@2600+6600GT+3 vinyoval nem lehetett bekapcsolni, erosen ketlem.

    Olommentes javitott szerianal viszont, hogy kis terheles mellett is el tudjon indulni, beraktak plusz ellenallasokat terhelesnek, igy valamivel nagyobb lett a fogyasztasa, kevesbe hatekony.

    Egyebkent meg alacsony terhelesnel kevesbe hatekony?
    Ugyan mar, az abszolutertekben nem tul nagy kulonbseg.

    65W terhelesnel 80% hatekonysag: 81.25W fogyasztas, 68%: 95.58W
    Ez a 14W tobbletfogyasztas egy ev alatt 24/7-ben jaratva 365*24*0.014kWh=122.64kWh villany, ami jelen arak mellett 5304Ft.
    Ez ugye az 5000 forintos SS-401HT kontra bugos ZEN viszonylatban 3 ev alatt terul meg...

    (Ertem en, hogy legyunk kornyezetbaratok, de ha sokkal tobbe kerul a leves, mint a hus, akkor mi ertelme?)

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz #sasa# #15576 üzenetére

    Köszi, hogy kiszámoltad a különbségeket, de emellett még számításba kellene vennem, hogy így 14W-ot gyakorlatilag befűt a házba, ami meg a csendesség rovására megy, mert a gyári hűtő biztosan magasabb fordulaton megy majd. Ha meg hűtőt kell cserélni, egy nagyobb hőleadású halk hűtő 8-9 bruttó, ami el is fér a házban.

    Ha azt veszem, hogy 65W terhelesnel 81W a ZEN fogyasztasa, akkor az 16W-ot fut a HAZBA.
    Gyengebb hatekonysagu tap a 96-65=31W leadott hojet viszont KIFELE viszi a tapventi...

    Akkor most melyik tappal fog jobban melegedni a gep???

    Egyebkent nalam 7900GTO-ra csere utan a ZEN keptelen volt sajat magat lehuteni, meg nyitott oldalajtoval sem, nyaron allandoan tulmelegedett, es lekapcsolt.
    (Proci+NB+VGA hoje ki volt vezetve egy bazinagy, gepen kivuli radiatorra...)

    Ha meg ventit szerelsz a ZEN-re, hogy ne hevuljon tul, akkor meg ugyanott vagy hangzavarban, mint egy negyedannyiba kerulo tappal.
    (Soooooot, ha az nem FSP elektronikas, akkor nem fog nyikorogni, mint a ZEN. :)) )

    [i]A minimális kompromisszumokkal mindig ez a baj, ezért nincs pl Magyarországon szélerőmű csak elvétve, mert 15-20 év a megtérülése. Nyilván a mai (egyébként európai szinten mostanában változó) felfogás sajnos profitszempontokat vesz előtérbe, és nem azt, hogy pl hosszú távon pénzzel helyre nem hozható dolgokat teszünk a környezetünkkel. Kicsit elkanyarodtam, de úgy gondolom, minél többen gondolkodnak így, annál több esély van majd a gyerekeinknek jobban élhető környezetre...[i]

    Ezzel egyetertek, csak sajnos idehaza nem lehet kapni relative kis teljesitmenyu, nagy hatasfoku normalis tapot. (Mint mondjuk ez a 250W-os FSP.)
    Pedig HTPCbe az sokkal jobb vetel lenne, mint a dragan szar ZEN.

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Aktív témák