Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz w333 #69924 üzenetére

    Persze teljesen érthető, én sem vagyok egy idióta, hogy 3 szor annyit fizessek valamiért, mint amit ér. :)
    Csak megfordult a fejemben az alma is. Nyilván divattermék is, de valamit biztos tudhat az alma logón kívül is, mert eléggé népszerű termék.
    Amúgy én is inkább egy csúcs droid felé húzok, valószínű az lesz, de át kell gondolni ha ennyi pénzt kiadok érte. Ami még fontos, hogy bluetooth-on nagyon jó minőségű hangot küldjön át, illetve maga a zenelejátszó szoftver minősége. Sokat használok bluetooth-os hangszórót, egy elég minőségi bose soundlink mini-t, itt azért már kihallatszik, hogy milyen minőségű hangot küldesz rá. Úgy hallottam, hogy az iphone ebben erősebb mint a droidos telók.

    [ Szerkesztve ]

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz w333 #69924 üzenetére

    celeron, aha :U
    igen, nem snapdragon 810, de nincs is úgy széjjelhullasztva az oprendszer, hogy már csak a tákolás foltján a ragasztószalag tartaná össze, meg nincs java sem...
    azt is elárulnám, hogy a most divatos csilliárd magnak sincs semmi értelme
    programozni kell tudni, nem vinnyogni, meg betunkolni a hardvert, és ebben az Apple-nél még mindig jók, hiába romlik
    emlékezz még a szifon 4S-re is/iPad 2-re, ami azon elmegy, ahhoz droidon 1GB vagy több RAM kell, valami Snapdragon 600 szintű procival megtámasztva (játékról beszélek)

    5S amikor megjelent, akkor az volt a csúcs, a legjobb processzor evör, leginnovatívabb technológia. Apple még eddig ilyet nem csinált, hardver útján mobiloknál jól bevált cuccokat választott. Most ő volt az első.
    Nem hiszem hogy ez ilyen hamar elavulna...

    Droidra is hány 64bites proci megjelent már? És melyiken van használva? Rohadt sokszor előfordul a minden szemeten használt rendszereknél, hogy a csúcskészülékeket nem lehet teljesen kiaknázni, mert a régebbi processzorok utasításait használják. WinMO-nál is ARMv6 VFP, ARMv7 VFP rendszeren ment az ARMv4, aztán droidnál GL ES2, Thumb utasítások, VFP, mind mind csúszott.
    De PC-n is ez van, SSE2, ami 2001-es fejlesztés, is tavaly vált alap szintté.

    iOS-nél a régi cuccok elsősorban azért lassulnak, pl i4, mert egy új architektúrára fejlesztett többszálú feldolgozásra tervezett OS fut egy régi egymagos procin. Ott az új OS az új HW-re van megcsinálva, nem általánosságban.

    (#69925) Runner_fxr: BT-t már a szifon 4 is jól tolja, 5 is. Hatótáv is remek volt.
    Mit tud az iP? Működik, csak szimplán. Egy-két éve ez még droidhoz képest számított. Ezen kívül a felület hülyebarát, a bizonytalan ujjú felhasználót (én), segíti. Multitasking mindig is előnye volt, bár azért i6-ban szívesen láttam volna a 2GB RAMot. Minőségi anyaghasználat, nagyon jó játékélmény, jó kijelző, jó reagálású és gyors érintőpanel, általánosságban korrekt hangszóró, meg nagyon egyszerűen használható, esetek többségében jó képeket készítő kamera.

    Jailbreak mellett egy i5, i5S nekem nagyon jó alternatíva, alig hiányzik pár szabadsági tényező.
    A fájlkezelő és a bluetooth küldés esete ami rohadtul tud zavarni. De pl van olyan app, ami csinál egy helyi hálós webszervert a galériádból.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák