Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ájvé

    veterán

    válasz Yushchenko #101196 üzenetére

    Ilyen meghatározás nincs, hardvert alapvető felhasználásra tervezték, szóval futtatja az operációs rendszert és a programokat, használatra tervezték. Van ami jobban, magasabb igényeknek is meg tud felelni (több alkalmazás egyidejű futtatása, gyors alkalmazás váltás, nagy igényű szoftverek gondtalan futtatása), van ami meg minimális igényeknek még megfelel mondjuk (egyszerű programok futtatása), de mondjuk nem olyan sebesen teszi, mint az erősebb hardverrel szerelt társa.
    Korábban írtam, egy ilyen sacc/kb beosorolást a SoC-ról, ez alapján talán könnyebben be tudod határolni ezt a kérdést. (SoC-ot írtam csak, mert az meghatározza már a CPU-t és GPU-t is, RAM mennyisége annyit befolyásol, hogy gördülékenyebb/gyorsabb lesz a rendszer, főleg több alkalmazás egyidejű futtatását segíti, de mondjuk alapvetően nem befolyásolja a sebességet vagyis egy adott programot nem fog gyorsabban megnyitni , persze ha egy futó alkalmazásból váltasz át másik programba ott már látszik a különbség, de ez multi task már)

    [ Szerkesztve ]

  • ledgeri

    nagyúr

    válasz Yushchenko #101196 üzenetére

    Mint nem szakértő ezt tudom ajánlani [qualcomm weboldala] mindezt azért, mert ha itt nézelődsz egy kört a chip-szériáknál egyből fel vannak sorolva, hogy mi az adott termékvonal maximumai...
    saját példám: vaciláltam a lumia 650 és 640 között, csak bántott hogya 650 hiába újabb, csak 720p-t vesz fel, reménykedtem, hogy hátha valami kis softweres trükkel megoldható. Tudtam hogy a chipset gyengébb (200as főszéria vs 400-as a 640-ben..) ránéztem a linkelt oldalra, és a chipset a limiter, az nem tud felvenni 720p-nél nagyobb felbontást...

    Ramot itt nem látsz szerintem, de abból mindig mindenhol a több nagy eséllyel jobb is..

    Magamnak mégegyszer:

    Van bármi különbség a külföldről behozott 1+1 garis telók, és a "magyar piacos", 2 éves gyártói garis telók között?

    [ Szerkesztve ]

    // #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

Új hozzászólás Aktív témák