Új hozzászólás Aktív témák

  • andatti

    senior tag

    Érdekes témákat feszegettek...
    GSM témában, én is nézegettem nem egyszer, hogy most mennyi lenne egy alap telefon, ami csak hívásra jó és még drágább volt, mint a multinál... Többszörösen. Rákérdeztem, hogy miért? Mert viszik. Ez volt a válasz... Nokiák, meg kihajtós samuk 10-20-ért, meg akár még többért... Ez meg mégiscsak egy szaktopic, az itt megfordulóknak összesen biztos nagyságrendekkel több tapasztalata van, mint bármelyik eladónak...
    Kínai teló...?? Háát, az egy milliárdos piac, rengeteg frekivel, mert sok szolgáltató működik és ma már a telefonok jelentős hányadát ott adják el, azaz aki piacvezető akar lenni a világon és ott nincs jelen, nem is lehet piacvezető. Az európai ember meg ódzkodik tőle, hogy gagyi, nincs szerviz, nem lehet alkatrészt cserélni stb. stb. Pedig a kis kínai is csak ember és ugyan úgy nem szeret szervizbe járni, mint bárki a "fejlett" világból... Szóval a világ első 5 mobilcége közül egyre több a kínai, (vagy minimum ázsiai) bármennyire is nem teszik ez az európai agyunknak.
    Ezek után nekem huawei y550-em van, de csak azért, mert életemben 2x lett előfizus telóm és verhetetlen áron volt, amúgy thl-t, vagy lenovo-t választottam volna... Bár utóbbi telói is legálisan kaphatók már itthon, rendes szervíz háttérrel... és én rendszeres ebay-es rendelő vagyok, egy csomó cuccot kértem már kínából és egyet se bántam meg, igaz műszaki cikk kevés volt köztük, de jól működnek, az itthoni ár töredékéért... De előtte pont itt, a fórum topicjaiban tájékozódtam, hogy mit érdemes...
    Még mindig a mutter telócseréje a sláger témám, hogy mit vegyek neki, az én 550-em már csak 7 rugó lenne 2 év hűséggel, de az neki azért nagy lenne, a 3,5 meg kicsi, (és utálja is a samuját) 4-es meg nincs, és amúgy is jobb lenne valami 2 simes független, mert akkor a vodás sim-et is bele tudná tenni...

Új hozzászólás Aktív témák