Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • geckowize

    őstag

    Sziasztok,

    Tesóm bankkártyaadatai valahogy kiszivárogtak (keyloggerre gyanakszom), amivel kb 700 000 Ft-nyi pénzt vont le valami orosz oldal, szerencsére azóta már a bank visszatérítette a pénzt.

    A gépén előtte megadta a bankkártyaadatait egy reptéri parkoló oldalán valamint a booking.com-on, akkor már valószínűleg felkerült a keylogger valamilyen módon, amit még egy a gépen futó Panda Dome sem detektált.

    Rákerestem, hogy lehetne eltávolítani bármilyen keylogger vagy hasonló rosszindulatú programot és találtam egy leírást, amiben a Safe Mode with Networkingben ajánlotta a Malwarebytes full scant és Spybot S&D futtatást. Ezeketet lefuttatva azonban nem lettünk előrébb, mert egyik sem talált igazából semmit.

    Mit ajánlotok, hogyan lehetne 100%-ban meggyőződni arról, hogy el legyen távolítva bármi malware/vírus/etc?
    Csak Win reinstallal?
    Csakhogy ha reinstallálja a windowst a rendszer vinyón, akkor az adattárolásra használt másik belső vinyó illetve az USB-s külső vinyó, amik ugyanúgy érintve lehetnek a malware által a friss rendszert nem fertőzné újra?

    Amit 100%-osnak én gondolnék az elég bonyolult lenne: egy teljesen új vinyóra Linux vagy más rendszer alól átmásolni mindenféle személyes adatot, aztán a jelenleg használt belső és külső vinyókat formázni, win reinstall és akkor mehet bele a teljesen új vinyó is. Ez hülyeség? Mivel külföldön lakik ezért nem nagyon tudok fizikailag hozzáférni a géphez, úgyhogy ha szerintetek is valami ilyesmit kéne akkor valami számítógép boltban lenne ez elintézve, nem tudom mennyire lennének képesek ilyenre...

    A válaszokat előre is köszönöm! :R

  • geckowize

    őstag

    válasz Mart10000 #66701 üzenetére

    Hali, mar volt intezkedve, ahogy irtam is, szerencsére azóta már a bank visszatérítette a pénzt. :)

    De attol meg ugye a keylogger vagy barmi amivel megszereztek a bankkartyaadatait fent marad a gepen.

Új hozzászólás Aktív témák