Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Visormail #21032 üzenetére

    Na ebben a promós játékban én nem az IS-hez kértem kulcsot, hanem a TrustPort USB Antivirus-hoz, kíváncsi voltam rá hogy ez milyen cucc. Most telepítettem egyelőre nincs beaktiválva csak próbaverzióban van. Leírom hátha mást is érdekel, még nem volt róla szó a topikban. Szóval pendrivera (vagy egyéb usb-s memóriakártya, stb) lehet telepíteni és onnan fut, a gépre nem tesz semmit. Nem csak kézi keresős hanem rezidens védelmű "So you don’t have to worry that while using a computer with an unknown level of security your USB flash disk or memory card will be infected." szóval elég érdekes elképzelés, azt nem írja hogy milyen védelmekkel kompatibilis vagy mivel lehet gondja. Nálam Bitdefender Free+ComodoFW mellé simán felment és működik is, anélkül hogy bármelyik szereplő bármit is kérdezett volna. Eddig jó, de mi van ha egy olyan gépen használjuk ami másféle irtó van, vagy akár ezen is ha egyszerre van találata a gépen futónak meg ennek?

    Erre még kíváncsibb voltam "As soon as the memory medium is connected to a given computer the resident protection is activated." na persze, ez nem is működik. Úgy próbálták megoldani hogy rárak egy autorun.inf fájlt amibe beleírták...
    [autorun]
    icon="TrustPort USB\Antivirus\bin\avc.exe"
    action=TrustPort Antivirus USB
    shellexecute=""TrustPort USB\Common Files\bin\tptray.exe""
    [IgnoreContentPaths]
    TrustPort USB
    Na ez ugyebár évek óta nem járható út, hiszen minden windowsba ki van kapcsolva az autorun (az xp-hez is több éve jött ki winupdate-en egy frissítés ami usb-s cuccoknál letiltja) és autoplay van csak ami véletlenül se indít el ilyet. Szóval kézzel lehet/kell indítani van rajta egy exe meg egy cmd fájl mindkettővel működik.
    Futás közben 3 folyamata van összesen ~45MB memóriafoglalással, proci alapban mindegyiknél 0%. A pendrive leválasztását viszont sikerült jól megoldaniuk, nem kell külön leállítani az antivirust hanem fut még egy avusbremove folyamat is ami érzékeli ha rányomunk a kiadásra és elintézi magát.

    Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

Új hozzászólás Aktív témák