Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz Apollyon #40 üzenetére

    "De sokan azt hiszik, hogy ez a bot valós időben tanul a beszélgetésekből és ezt el is várják."

    Csak tisztázásként másoknak, az adott beszélgetést (conversion-t) folytatja, azaz, ami addig abban a a beszélgetésben elhangzott, azt felhasználja, de csakis abban a beszélgetésben. De ez egy teljesen más mechanizmus, mint ami a betanítás szakasznál van.

    Amúgy azóta teszteltem még néhányszor, különféle jellegű célokra, és "elképesztően" hülye. (Mármint én nem vagyok elképedve, de ez sehol sincs a populáris médiában elképzelt AI-hoz.)

    1. Nagyon gyakran költ hamis információt, de akkor is, ha a tréning anyagban benne volt a dokumentáció, amiben nagyon világosan, és könnyen megtalálhatóan benne van a helyes válasz. (Mikor rákérdeztem a forrásra, még generált is egy kamu dokumentáció oldal URL-t, ami hihetően nézett ki, de én tudom, hogy soha sem létezett. Hát nem cuki? :))

    2. Nagyon gyakran képtelen a saját tudásanyagát adaptálni egy új szituációban. Pl. "Form two groups from these: ant, cow, dog, spider, eagle, cockroach, frog". Szétszedte őket gerincesre és gerinctelenre (mondta, hogy ez volt a szempont), ami tök jó. Csak épp a pókot a gerincesek közé tette, a békát meg gerinctelen közé. Viszont ha azt kérdezted, hogy a pók meg a béka gerinces-e, vagy gerinctelen, akkor jól tudta. És mégis, a csoportosításnál elhibázta.

    3. A beszélgetésen belül sem zavarja, hogy két egymást követő állítása ellentmond. Látszólag nagyobb a súlya, hogy a legutóbbi kérdéshez illjen amit mond. Ha rávilágítasz az ellentmondásra, akkor is eléggé esetleges, hogy nem jól nyúl hozzá, és még azt a részét is elrontja a válasznak, amivel semmi bajom nem volt. De legjobb, amikor kijavítja a válaszát ugyan arra, mint ami volt. Utóbbit többször is elsütötte.

    Szóval, nem igazán alakult ki benne olyan dolog, amit mi emberek megértésnek neveznénk, enélkül pedig nem lehet (szerintem) elkerülni a téves állításokat sem. De afféle gépelést megakaritó auto complete-nek jó lehet, azaz, amikor te tudod mi a helyes "válasz", csak gyorsabb, ha nem kell begépelned.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák