Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sanzi89

    addikt

    válasz sanzi89 #2821 üzenetére

    Valami ilyesmi például jó lehet? Medenceperem tisztító zselé Summer Fun

    "Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

  • yoee74

    csendes újonc

    válasz sanzi89 #2821 üzenetére

    Nálunk vagy két hete üzemel egy lay-z-spa milan. Eddig én is áttörölgettem ronggyal, vagy magic szivaccsal (vagy mi a neve) az oldalát, mert ennek is nagyon világos a belső színe. Ami volt rajta, az eddig lejött. Én a ChemConnect vegyszer adagolóban szoktam látni barna trutyit, ami nem túl ragaszkodó, de nem is jön le könnyen. A színét a feleségem "erős capuccino" színűnek titulálta.
    Ugyanazokat a vegyszereket használom, mint a medencéhez: Dezalga (ebből egy gyűszűvel hetente) Pontaqua MultiTab (hetente cca. 2 darab fogy el) és műanyag szűrő golyók. A medencében belülről semmilyen trutyi nem volt eddig. Ez a lerakódás jó eséllyel az olaj, meg a testápoló a bőrünkről.... szerintem... Csak ugye ez a vizet erősen melegíti a fűtőszál, ami a kültéri egységben van.

    A kérdésedre visszatérve: az én feleségem -azt mondta- simán nekiesne bármilyen nem túl agresszív háztartási vegyszerrel. Azt mondta, hogy háztartási nedves törlő kendő (!!!) majd ecet, illetve ecet alapúval, esetleg ciff.

    @Vackor1
    ne haragudj, gőzöm sincs, nekem csak szűrőgolyók voltak eddig a szűrőtestben, ez esetben -azt írták- nem szabad visszamosatni és utánöblíteni sem. Igaz, hogy ezt a Steinbach féle szűrőgolyók használata esetén írták, én meg BauHaus félét használok, (talán Malibu a neve ?) de ezt betartom.

    ...igaz, azt is írták, hogy ne használjuk a Steinbach szűrőgolyót pelyhesítővel, mert össze csomósodhat a szűrőgolyó- márpedig a MultiTabban van valamennyi pelyhesítő; de én ezt eddig nem látom, hogy problémát okozna.

Új hozzászólás Aktív témák