Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz batman. #329 üzenetére

    :R

    Nagyon köszönöm, az újabb info-kat!

    - Áramvédelem...

    Az ajánlás, és a mellékelt rövidebb cső ügyes, ám meglehetősen piszkos (és sajnos tipikus) trükk a forgalmazó részéről.

    Nyilván nem egy vagyon plusz pár méter csövet vásárolni tőlük, de a gyári szettben igazán lehetne kellő hosszúságú.

    Az óvatosságot illetően igazad van. Én is osztom a véleményedet. Egyébként ez a kis szűrő legalább tényleg teljesen burkolt. Alul is "műanyagba" van öntve a motor, és a kábel jön csak ki a "műanyag házból".

    Ennek ellenére amikor üzemel, akkor nem tartózkodunk a medencében. Egyébként pedig áramtalanítva van a biztonság kedvéért.

    - Venturi elv, és a medence porszívó...

    Jogos, amit írsz. Én is gondoltam rá, hogy ha sűrűbb szövésű lenne, akkor vagy leállna, vagy az elején szétrobbanna a zsák, mert nem tudna keresztüláramolni a víz rajta.

    Mondjuk még az jutott eszembe, hogy egy több méteres csövet applikálni a zsák helyére... az is jó megoldás lehet nálunk. A cső végét kivezetem a medencén kívülre, ráadásul nekünk ott a kertben (direkt így oldottuk meg) a közelben van egy fedővel zárható csatornalefolyó.

    Amikor a medencét engedjük le, akkor is abba csorog a víz.

    Így a medencét porszívózva, abba illeszteném a kifolyó cső végét, és akkor abba tudna folyni a "dzsuvás" víz, amit felszívok a medence aljáról. :K

    - "Igen, ha nem akarsz nagyobb medencét akkor aránytalan a befektetés."

    Itt sajnos nem az "akarat" szabja a korlátokat, hanem a kertben lévő szabad hely. :(

    Ott, ahol a mostani, kerek (a fenti fotón látható) medence van, maximum ~3,5-4 méter átmérőjű kerek, vagy ahhoz hasonló méretű, téglalap alakú csővázas medence fér el.

    Ezen már változtatni nem tudunk az udvarunkban.

    De alapvetően nem gond, mert ekkora medence nekünk megfelelő, és elegendő.

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák