Új hozzászólás Aktív témák

  • ny.janos

    tag

    Na most meg a képernyő méretezéssel bajlódtam/ok. Érdekes, mert monitoron nem volt probléma, de a TV-nél viszont igen. Bármely HDMI aljzatot használtam is, azt tapasztaltam, hogy a méretezés során ez egyik oldalon már eltűnik a piros csík, a másik oldalon még bőven látható. Ugyanez lent és fent is megvolt. Vagyis nem tudtam úgy beállítani, hogy egyszerre váljon láthatatlanná mindenhol. Így azonban vagy sötét marad a képernyő keskeny sávja, vagy ha eltüntetem azon a szélen is, ahol tovább látszik, úgy nem lesz látható a videó széléből (aljából/tetejéből) egy kevés.
    Később rájöttem, hogy a TV-n ki kellene kapcsolnom a túlpásztázás opciót, mert az kavar be. Ezzel el is értem a célom egyik részét, azaz a piros sáv egyszerre éri el a széleket (jobb-bal, lent-fent). Azonban csak addig tudom szélesíteni, míg a képernyő szélig ki nem ér, de még látszik pirosan. Azaz nem tudom eltüntetni a széleken. Így viszont mind a négy szélen kb. két sornyi képpont marad kihasználatlanul. :(

    Van tökéletes megoldás, vagy felejtsem el? (Med800X3D, Panasonic TX-P46G30E)

    Miért nem lehet egyszerűen 1080p jelet kiküldeni? Minek ez a méretezés dolog? A sat tv boxán pont ezen opció hiánya a tökéletes számomra, itt meg azzal szívok, ami tökéletesen felesleges a számomra. :(

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák