Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cocka

    veterán

    válasz lúzer #1217 üzenetére

    Ez jó kérdés. Én nem tudom leprogramozni, mert őszintén szólva totál hülye vagyok az egészhez, még a C#-pal is megszenvedtem rendesen pedig az egy rettentő gagyi program volt, amit készíteni kellett, na mindegy.

    mert kézzel beadni az adatbevitel során...na akkor ugyanott vagyunk

    Mármint mit beadni kézzel? Magát a rossz kombinációt nem adod be kézzel, hanem csak azt, hogy mely két csúcs között fut él. Vagyis te csak a szakaszokat adod meg neki.

    Valahogy úgy képzelem a működési elvet, hogy a program legenerálja a kombinációk halmazát. Maple-ben már tettem is rá egy kísérletet: pl.: with(combinat):
    aztán háromszögesnél: choose({A, B, C, D, E, F, G, H, I},3); négyszögesnél meg ugye 4-et írsz. Na de nekünk nem ez kell, úgyhogy mehet akár :-tal is. Tehát ez valahol letárolódik a memóriában és te pedig megadogatod egy szövegmezőben a szakaszokat. Azoknak is lesz egy halmaza. És végigfut a progi valami for ciklusszerű eljárással, hogy

    első kombi: ABC, kérdés: a megadott szakaszok közt szerepel-e AB, AC és BC? Ha mindhárom szerepel, akkor ez potenciális jó megoldás, már csak az egy egyenes lévő ponthalmaz mivoltát kell kizárni. És így tovább minden egyes hármaskombináción végigszaladna. Ha a kérdéses ponthármasban akárcsak egy kombináció sincs benne, akkor az nem tekinthető háromszögnek. Ennyi. Innentől már csak annyi a feladat, hogy a helyesnek vélt ponthármasokat összegezze.

Új hozzászólás Aktív témák